Nasze projekty

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Aktorka zmarła po ciężkiej chorobie

Marzena Kipiel-Sztuka miała 58 lat. Informację o jej śmierci przekazała Renata Pałys, aktorka i scenarzystka serialu "Świat według Kiepskich".

fot. ATM Grupa/youtube.com (print screen)

Marzena Kipiel-Sztuka była polską aktorką, znaną szerszej publiczności głównie z roli Halinki Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich”. O śmierci aktorki poinformowała Renata Pałys, scenarzystka serialu i ekranowa Helena Paździoch. Jak podkreśliła we wpisie, Marzena Kipiel-Sztuka odeszła „dzisiaj rano po ciężkiej chorobie”.

W rozmowie z polsatnews.pl śmierć aktorki potwierdziła również produkcja Telewizji Polsat. Niestety Marzena Kipiel-Sztuka to kolejna gwiazda serialu „Świat według Kiepskich”, której nie ma już wśród nas.

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się 19 października 1965 roku w Legnicy. Swoją pracę w teatrze rozpoczęła już w latach 80., pełniąc funkcję suflera w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Następnie występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Szerszej publiczności znana jest z roli Halinki Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich”. Chorowała na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i depresję. Zmarła 9 czerwca.

Reklama

polsatnews.pl, rmf24.pl, wikipedia.org, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę