Nie żyje mały Oliwier. „Choroba zabrała naszego Aniołka tutaj, na Ziemi Świętej, w Izraelu”

Nie żyje synek Jakuba Rzeźniczaka i Magdaleny Stępień. Oliwierek przegrał walkę z chorobą, miał zaledwie rok. "Czujemy niewyobrażalny ból, ale i ogromną wdzięczność za każdy dzień jego życia. Było tych dni dokładnie 376" - napisali pogrążeni w żałobie rodzice.

fot. Jakub Rzeźniczak 25 @JakubRzezniczak/Twitter

Od pół roku mały Oliwierek przebywał w Izraelu po zdiagnozowaniu u niego rzadkiego nowotworu wątroby. „Choroba Oliwierka niestety szybko rozprzestrzeniła się i zabrała naszego Aniołka tutaj, na Ziemi Świętej, w Izraelu. Czujemy niewyobrażalny ból, ale i ogromną wdzięczność za każdy dzień jego życia. Było tych dni dokładnie 376″ – napisali w oficjalnym oświadczeniu Rzeźniczak i Stępień.

W oświadczeniu przekazali również informacje dotyczące pożegnania małego Oliwierka. Msza pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 14:00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego 59A w Oleśnicy. „Wszystkich, którzy chcą się pomodlić z nami Różańcem Świętym, zapraszamy od 13.40 do kaplicy” – przekazali pogrążeni w żałobie rodzice dziecka.

Dziękujemy za wszelkie dobro, które od Was płynęło. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Jednocześnie bardzo prosimy media o uszanowanie czasu naszej żałoby. Bardzo potrzebujemy teraz spokoju, wyciszenia i modlitwy” – napisali.

Oliwier przyszedł na świat w lipcu 2021 roku, a pół roku później, w styczniu, zdiagnozowano u niego rzadki nowotwór wątroby. Walka o zdrowie dziecka nabrała medialnego rozgłosu, gdy rodzice chłopca, a zwłaszcza znana z „Top Model” Magdalena Stępień, przekazywała regularnie informacje o stanie chłopca oraz organizowała zbiórki na leczenie synka. Od pół roku o życie Oliwierka walczyli specjaliści z Izraela, ale choroba nie dawała za wygraną.

Przeczytaj również

  kh, rmf24.pl/Stacja7

  Reklama
  Reklama

  Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  Reklama

  SKLEP DOBROCI

  Reklama

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  Reklama
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas - złóż darowiznę