Nasze projekty

Nie piesze, ale duchowe. Co zaplanowały warszawskie pielgrzymki?

Konferencje, wspólne Msze święte i Apele Jasnogórskie, to wszystko czeka na warszawskich pątników podczas duchowego pielgrzymowania. Sprawdźcie gdzie i kiedy można się zapisać oraz jak w tym roku wygląda program akademickiej i paulińskiej pielgrzymki, które co roku wyruszały z Warszawy na Jasną Górę

W tym roku 6 sierpnia wraz z 309. Warszawską Pielgrzymką Pieszą na jasnogórski szlak wyruszy około pięćdziesięciu osób, przewodników poszczególnych grup, natomiast reszta pątników jest zaproszona do pielgrzymowania duchowego. Tego dnia o godz. 6:00 przed kościołem ojców paulinów kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę świętą.

Pielgrzymowanie duchowe przyjmie formę rekolekcji pt. Jak rozkochać się we Mszy św., które poprowadzi o. Zbigniew Ptak z Krakowa. Nauki codziennie od 6 do 14 sierpnia o godz. 9:00 i 17:00, a przed nimi modlitwa różańcowa. Każdego dnia paulini zapraszają również na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 14:00-17:00 oraz Apel Jasnogórski o 21:00.

Zapisy na pielgrzymkę duchową będą przyjmowane jeszcze 5 sierpnia od 16.00 do 20.00 na furcie klasztornej (wejście od ul. Długiej) oraz 6 sierpnia od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 20.00 w dolnym kościele.

Reklama

To pielgrzymka nadziei i chrześcijańskiej, braterskiej miłości – przeżywana pod hasłem Ten zwycięża, kto miłuje, pamiętnych słów Prymasa Tysiąclecia – jakże aktualnych i ważnych. Tylko człowiek, który miłuje jak Bóg – bezinteresownie i bezwarunkowo – jest zdolny do największych poświęceń i wie, jak pokonać życiowe trudności. Tylko taki człowiek zwycięża – napisał do pielgrzymów kard. Nycz.

Na Jasną Górę nie wyruszy w tym roku 40. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, ale codziennie od 5 do 14 sierpnia o godz. 20:00, a w niedzielę o 21:00, w kościele akademickim św. Anny – miejscu z którego wyruszają co roku pątnicy – zostanie odprawiona Msza święta, a po niej każdego dnia Apel Jasnogórski poprowadzą poszczególne grupy pielgrzymki. Pierwszego dnia wieczornej Eucharystii będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Przeczytaj również

Oprócz wspólnej Mszy świętej codziennie na stronie internetowej oraz Facebooku przed godz. 8:00 będzie publikowany temat oraz modlitwa poranna, około 11:00 konferencja pielgrzymkowa, a po 16:00 katecheza pt. “Wypłyń na głębię z prorokiem Jonaszem”. Wszystko będzie zamieszczane i transmitowane, łącznie z wieczorną Mszą świętą, na Facebooku oraz stronie internetowej.

Reklama

Każdy kto chciałby włączyć się w pielgrzymowanie oraz otrzymać pakiet materiałów może zarejestrować się do północy 5 sierpnia na: http://www.wapm.waw.pl/ lub dopisać się podczas pielgrzymkowych Mszy świętych. W tym roku wszystkie będą również publikowane w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.

kh/archwwa.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę