Nie piesze, ale duchowe. Co zaplanowały warszawskie pielgrzymki?

Konferencje, wspólne Msze święte i Apele Jasnogórskie, to wszystko czeka na warszawskich pątników podczas duchowego pielgrzymowania. Sprawdźcie gdzie i kiedy można się zapisać oraz jak w tym roku wygląda program akademickiej i paulińskiej pielgrzymki, które co roku wyruszały z Warszawy na Jasną Górę

W tym roku 6 sierpnia wraz z 309. Warszawską Pielgrzymką Pieszą na jasnogórski szlak wyruszy około pięćdziesięciu osób, przewodników poszczególnych grup, natomiast reszta pątników jest zaproszona do pielgrzymowania duchowego. Tego dnia o godz. 6:00 przed kościołem ojców paulinów kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę świętą.

Pielgrzymowanie duchowe przyjmie formę rekolekcji pt. Jak rozkochać się we Mszy św., które poprowadzi o. Zbigniew Ptak z Krakowa. Nauki codziennie od 6 do 14 sierpnia o godz. 9:00 i 17:00, a przed nimi modlitwa różańcowa. Każdego dnia paulini zapraszają również na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 14:00-17:00 oraz Apel Jasnogórski o 21:00.

Zapisy na pielgrzymkę duchową będą przyjmowane jeszcze 5 sierpnia od 16.00 do 20.00 na furcie klasztornej (wejście od ul. Długiej) oraz 6 sierpnia od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 20.00 w dolnym kościele.

Reklama
Reklama

To pielgrzymka nadziei i chrześcijańskiej, braterskiej miłości – przeżywana pod hasłem Ten zwycięża, kto miłuje, pamiętnych słów Prymasa Tysiąclecia – jakże aktualnych i ważnych. Tylko człowiek, który miłuje jak Bóg – bezinteresownie i bezwarunkowo – jest zdolny do największych poświęceń i wie, jak pokonać życiowe trudności. Tylko taki człowiek zwycięża – napisał do pielgrzymów kard. Nycz.

Na Jasną Górę nie wyruszy w tym roku 40. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, ale codziennie od 5 do 14 sierpnia o godz. 20:00, a w niedzielę o 21:00, w kościele akademickim św. Anny – miejscu z którego wyruszają co roku pątnicy – zostanie odprawiona Msza święta, a po niej każdego dnia Apel Jasnogórski poprowadzą poszczególne grupy pielgrzymki. Pierwszego dnia wieczornej Eucharystii będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Oprócz wspólnej Mszy świętej codziennie na stronie internetowej oraz Facebooku przed godz. 8:00 będzie publikowany temat oraz modlitwa poranna, około 11:00 konferencja pielgrzymkowa, a po 16:00 katecheza pt. “Wypłyń na głębię z prorokiem Jonaszem”. Wszystko będzie zamieszczane i transmitowane, łącznie z wieczorną Mszą świętą, na Facebooku oraz stronie internetowej.

Reklama
Reklama

Każdy kto chciałby włączyć się w pielgrzymowanie oraz otrzymać pakiet materiałów może zarejestrować się do północy 5 sierpnia na: http://www.wapm.waw.pl/ lub dopisać się podczas pielgrzymkowych Mszy świętych. W tym roku wszystkie będą również publikowane w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.

kh/archwwa.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę