Nasze projekty

„Nie ma mowy o likwidacji religii w szkole”. Stanowcza wypowiedź wicepremiera

"Nie ma mowy o likwidacji lekcji religii w szkole, zresztą jest ona zapisana w konkordacie" - powiedział w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

fot. Freepik/Kniedziela47/Wikipedia CC BY-SA 4.0 DEED

„Gość Niedzielny” zapytał szefa MON również o to, czy jego najstarsze dziecko, które za dwa lata pójdzie do szkoły, powinno mieć możliwość uczenia się w niej religii.

Oczywiście. Ale może nie mieć takiej możliwości, ponieważ minister edukacji narodowej Barbara Nowacka uważa, że w szkole w ogóle nie powinno być lekcji religii. Już przedstawiła propozycję, aby od 1 września br. była tylko jedna godzina w tygodniu – powiedział. I dodał, że „nie ma mowy o likwidacji lekcji religii w szkole, zresztą jest ona zapisana w konkordacie„.

Ponadto zaznaczył, że problemem „nie jest to, gdzie odbywają się lekcje religii, tylko to, że w wielu miejscach są bardzo słabe”. Ten problem zgłaszają rodzice – mówił.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Zakaz eksponowania symboli religijnych w warszawskich urzędach

W rozmowie zapytano również o to, czy udało się wypracować rozwiązania dotyczące Funduszu Kościelnego. Kosiniak-Kamysz wyraził nadzieję, że „w czerwcu uda się wypracować wstępne rozwiązanie”.

Liczę, że w czasie wakacji zaczniemy o nim rozmawiać z przedstawicielami Kościołów i związków wyznaniowych. Dialog dotyczący przygotowywanych ustaw jest bardzo ważny – stwierdził szef Międzyresortowego Zespołu ds. Funduszu Kościelnego.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Czym jest Fundusz Kościelny? Jak wygląda finansowanie Kościoła?

PAP, Gość Niedzielny, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę