Nasze projekty

Nie będzie żywej szopki u krakowskich franciszkanów. „W ciszy, bez zespołów, występów, artystów, ale z Nim”

Z powodu pandemii franciszkanie w tym roku nie wystawią żywej szopki w Krakowie. W zamian bracia proponują transmisję nabożeństw i wspólnego kolędowania z kaplicy seminaryjnej za pośrednictwem Facebooka i YouTube.

W środę 16 grudnia o godz. 20.30 franciszkanie rozpoczynają nowennę do Dzieciątka Jezus i różaniec. W Wigilię 24 grudnia o godz. 22.00 – kolędowanie z zespołem Fioretti, a w Boże Narodzenie 25 grudnia o godz. 20.00 – adorację Najświętszego Sakramentu.

„W ciszy, bez zespołów, występów, artystów, ale z Nim pod jednym dachem będziemy modlić się i dziękować za Was i za cały świat dany i zadany nam do przeżywania tych świąt po chrześcijańsku, czyli przy Chrystusie” – zapowiadają zakonnicy.

„Pomimo maseczek, obostrzeń i różnych, często niepokojących informacji, nie pozwólmy zabrać sobie Chrystusa. On jest naprawdę z nami, także, a może zwłaszcza, podczas epidemii” – dodają.

Reklama
Reklama

„Chcemy tak Wam posłużyć, by każdy – ten kto daleko i ten kto blisko – poczuł się wyjątkowo dotknięty Miłością samego Boga” – zapewnia franciszkański kleryk br. Dawid Furgał.

Transmisje będą dostępne na stronach: https://pl-pl.facebook.com/zywaszopka/ i https://www.youtube.com/user/ZakonFranciszkanow

KAI, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę