Nasze projekty

Narodowe Czytanie Pisma Świętego na Jasnej Górze

W ramach III Narodowego Czytania Pisma Świętego otwierającego Tydzień Biblijny fragment Ewangelii św. Jana czytali dziś na Jasnej Górze przedstawiciele świata nauki, kultury i polityki.

Tydzień Biblijny rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Eucharystię dla rodaków w kraju i poza jego granicami transmitowała Telewizja Polonia. To wielka zachęta do czytania i słuchania Słowa Bożego, głoszenia Go i promieniowania Nim.

– Nadszedł czas byśmy publicznie dawali świadectwo wiary po atakach na Kościół, czyli na nas, bo Kościół to ludzie, postawić tamę tym, którzy w sposób nikczemny nas atakują – zachęcała Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Oprócz deputowanej PE fragment Ewangelii św. Jana odczytali: Beata Kempa, minister-członek Rady Ministrów, odpowiedzialna za sprawy dotyczące pomocy humanitarnej, Mariusz Książek z Tygodnika Katolickiego 'Niedziela' oraz Robert Jaczyński, wicedyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie.

Reklama

Do rozkochania się w Słowie Bożym zachęcał o. Waldemar Pastusiak kustosz sanktuarium jasnogórskiego. – To jest główne zadanie, aby odnaleźć siebie na kartach Pisma Świętego, tam jest historia każdego z nas, naszych wzlotów i upadków, chciejmy to zauważyć i poznać –przekonywał paulin.

Na potrzebę takich inicjatyw jak dzisiejsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego i rozpoczynający się Tydzień Biblijny zwrócił uwagę Robert Jaczyński. – Może znajdą się osoby, które zapomniały o tym, że jest taka najważniejsza księga w świecie, do której warto wrócić. Może ten czas będzie dobrą okazją, żeby Pismo Święte odnaleźć, odkurzyć i wziąć do ręki.

Z kolei o. Michał Legan, na co dzień przygotowujący video-komentarze „Kila słów o Słowie” wyraził nadzieję, że włączenie w Narodowe Czytanie Pisma Świętego osób znanych, przedstawicieli katolików świeckich „powinno nas sprowokować do tego, żebyśmy po pierwsze sami wyraźnie, dokładnie, uważnie słuchali Słowa Bożego proklamowanego podczas Eucharystii, po drugie żebyśmy odkurzyli egzemplarze Pisma Świętego w naszych domach”. Zakonnik zachęcał, by czytać chociaż jedno zdanie dziennie, „żebyśmy to Słowo Boże potem głosili, żebyśmy nim promieniowali”.

Reklama

XI Tydzień Biblijny w Kościele w Polsce odbywa się pod hasłem: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12) i trwa od 5 do 11 maja 2019 r. W tym roku jest także nawiązaniem do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r.

KAI/ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite