Nasze projekty

Na obradach Episkopatu rozmawiano o ŚDM

O bezpośrednich przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 mówił podczas 373. zebrania plenarnego koordynator Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 bp Damian Muskus. Zachęcił również biskupów do rejestracji i udziału w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w stolicy Małopolski. Dotąd zarejestrowanych jest blisko 900 biskupów z całego świata, a jak zapewnia koordynator, nie jest to jeszcze lista zamknięta.

Bp Muskus zaznaczył w rozmowie z KAI, że przygotowania do wizyty Ojca Świętego i młodzieży w Krakowie są w ostatniej fazie. – Na Błoniach, gdzie odbędą się: Msza inauguracyjna, powitanie Ojca Świętego i Droga Krzyżowa ołtarz już powstaje, a w najbliższych dniach prace rozpoczną się na Campus Misericordiae, gdzie uczestnicy wezmą udział w całonocnym czuwaniu i Mszy posłania – powiedział bp Muskus.

Koordynator Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 wskazał też, że w miejscach celebracji trwają prace nad montowaniem instalacji światłowodowych. – Również podpisywane są ostatnie umowy z dostawcami produktów, telebimów i nagłośnienia. Negocjacje trwały długo, ale jesteśmy już na etapie podpisywania porozumień – zapowiedział krakowski biskup pomocniczy.

Zaprosił również biskupów do udziału w Światowych Dniach Młodzieży. – Wciąż trwa proces rejestracji biskupów i bardzo nam zależy, by jak najwięcej z nich wypełniło formularz rejestracyjny i pojawiło się w Krakowie na spotkaniu z młodymi – powiedział w rozmowie z KAI bp Muskus. Zaznaczył, że zainteresowanie biskupów udziałem w ŚDM jest duże. Dotąd zarejestrowało się blisko 900 hierarchów z całego świata, a proces rejestracji, podobnie jak dla młodzieży, trwa do końca czerwca.

Reklama
Reklama

Podczas dyskusji biskupi uczestniczący w 373. zebraniu plenarnym wyrazili dużą troskę i zainteresowanie rejestracja polskiej młodzieży. – Wszystkim bardzo zależy na tym, by jak najwięcej młodych pojawiło się w Krakowie w tych dniach, bo to będzie wyjątkowa szansa, by pogłębić swoja wiarę i odnowić swoja relację z Chrystusem – powiedział koordynator Komitetu Organizacyjnego ŚDM.


mip / Warszawa

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite