Nasze projekty

Na Jasnej Górze rozpoczęły się trzydniowe „rekolekcje dla wszystkich”

Wspólna modlitwa, konferencje i rozważania a także debata adresowana przede wszystkim do młodych. Na Jasnej Górze rozpoczęły się internetowe rekolekcje dla wszystkich, które potrwają do 13 listopada

fot. Episkopat News / Flickr

Niezależnie od tego czy dziś Kościół krytykujemy czy się za niego modlimy, czy czujemy się silnie związani ze wspólnotą naszej wiary czy może mamy szereg wątpliwości w obliczu kryzysu Kościoła, chcemy poszukać wspólnego fundamentu, żeby promować życie. Kościół zawsze promuje życie, i to doczesne i to wieczne. To będzie wielkie wołanie o promocję życia każdego kto żyje na polskiej ziemi – podkreśla jasnogórski przeor.

Konferencje, msze, debata

Transmitowane online katechezy głoszone będą codziennie o godzinie 12:00, natomiast o 20:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu sprawowana będzie Eucharystia z homilią rekolekcyjną, po której odbywać się będzie Apel Jasnogórski.

Reklama

PLAN REKOLEKCJI:

11 XI, temat: Wspólnota i pojednanie

katecheza – ks. bp Adrian Galbas SAC, homilia i Apel – abp Wojciech Polak

Reklama

12 XI, temat: Prawda i dobro

katecheza – ks. abp Grzegorz Ryś, homilia – bp Andrzej Czaja, Apel – ks. bp Adrian Galbas SAC

13 XI, temat: Miłość i heroizm

Reklama

katecheza – ks. bp Edward Dajczak, homilia – ks. bp Andrzej Przybylski, Apel – Ks. Dariusz Wilk CSMA

Dodatkowo 12 listopada o 21:30 odbędzie się debata „Podzieleni/połączeni” pomiędzy przedstawicielami młodzieży a przedstawicielami Kościoła, która będzie transmitowana z Sali Rycerskiej.

Polacy potrzebują pojednania

Nie poprzestańmy na biernym wysłuchaniu konferencji rekolekcyjnych, ale wprowadzajmy realne zmiany do naszego życia, naszej postawy. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę, także do podejmowania różnych aktów wyrzeczeń, które będą wspierały zarówno księży biskupów, którzy będą prowadzili te rekolekcje, ale także by to ziarno padało na podatny grunt, by zmieniało nasze serca, bo ostatnie wydarzenia pokazały, że wiele w nas trzeba zmienić – zachęca o. Waldemar Pastusiak, kustosz Sanktuarium.

Organizatorzy podkreślają, że  „wyjątkowo trudnym dla Polaków momencie, gdy głębokie podziały dotknęły naszych relacji społecznych, naszych rodzin i naszych sumień, potrzebujemy pojednania, uleczenia ran i przypomnienia wartości, które nas na nowo do siebie zbliżą: wzajemnej miłości, szacunku, troski”.

Na Jasnej Górze (która jest szpitalem polowym naszego Narodu) jest to możliwe, bo tu od wieków czcimy wizerunek Kobiety głęboko zranionej, a jednak niosącej chrześcijańską nadzieję. Dlatego zapraszamy wszystkich na rekolekcje, których sensem będzie pojednanie, wybaczenie, miłosierdzie – stwierdzają.

kh/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę