Nasze projekty

Modlitewny Flash Mob w intencji życia i pokoju

Flash Mob to zwykle akcja polegająca na wspólnym robieniu dziwnych rzeczy w miejscach publicznych przez obcych sobie ludzi. Ale Flash Mob wymyślony przez KSM w Legnicy. Codziennie o 15 w różnych miejsach diecezji młodzi zgromadzą się na wspólnej modlitwie w intencji ochrony życia i pokoju na świecie.

Modlitwę stanowić będzie przede wszystkim Koronka do Miłosierdzia Bożego.

– W tym roku akcja zorganizowana została w formie sztafety – mówi ks. Tomasz Pązik diecezjalny asystent KSM. Modlitewny Flash Mob rozpoczął się w Środę Popielcową od Legnicy. Przy pomniku Jana Pawła II przy katedrze o godzinie 15.00 spotykamy na wspólnej modlitwie. 18 marca Flash Mob przeniesie się do Bolesławca, od 25 do 31 marca modlić będziemy się w Kamiennej Górze, od 1 do 7 kwietnia w Lubinie, a od 8 do 14 kwietnia w Polkowicach – dodał ks. Pązik.

Natomiast przez cały Wielki Post trwa również akcja modlitewna 40 Dni dla Życia. W różnych miejscach diecezji, we własnych domach, wierni będą modlić się 24 godziny na dobę w intencji obrony życia i za dzieci nienarodzone zagrożone aborcją. Po raz kolejny organizatorem tej modlitwy jest również Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Reklama

„Celem tej szczególnej, wielkopostnej, publicznej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, jest zwrócenie uwagi na wartość ludzkiego życia, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Modlący się tą modlitwą, wypraszają łaski dla poczętych dzieci, aby bezpiecznie mogły przyjść na świat. Modlą się także w intencji matek i ojców, którzy z różnych powodów myślą o dokonaniu aborcji oraz za osoby, które dokonują aborcji lub asystują przy niej” – piszą organizatorzy.

KAI, ad

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite