Nasze projekty

„Módlcie się o biskupa, w którym odnajdziecie ojca, brata i przewodnika”. Abp Galbas napisał list

Abp Adrian Galbas w liście skierowanym do wiernych diecezji sosnowieckiej zachęcił, by czas oczekiwania na nowego biskupa wypełnić modlitwą. Dotychczasowy pasterz diecezji, bp Grzegorz Kaszak, złożył rezygnację z posługi.

fot. Episkopat/Flickr

Bp Kaszak rezygnuje

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Grzegorza Kaszaka z pełnienia posługi biskupa sosnowieckiego. Do czasu ustanowienia nowego biskupa diecezji, administratorem apostolskim został tam mianowany abp katowicki Adrian Galbas.

59-letni biskup Grzegorz Kaszak był drugim biskupem sosnowieckim i pełnił swe obowiązki od 4 lutego 2009 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Abp Galbas: przyjąłem to zadanie w posłuszeństwie Kościołowi

Reklama

Prośba o modlitwę

W liście do wiernych diecezji sosnowieckiej abp Adrian Galbas zaapelował o modlitwę i intencji nowego biskupa. „Niech czas poprzedzający przyjście nowego biskupa, wypełniony będzie osobistą modlitwą a także modlitwa wspólnotową” – napisał. “Z wielką żarliwością módlcie się o biskupa, w którym odnajdziecie ojca, brata i przewodnika” – dodał abp Galbas.

W liście poprosił również o modlitwę w intencji wyboru nowego biskupa diecezji sosnowieckiej. „Niech to będzie człowiek 'według serca Bożego’, bo – jak pisał św. Jan Maria Vianney – taki pasterz jest największym skarbem, jaki dobry Bóg może nam ofiarować i 'jednym z najcenniejszych darów Bożego Miłosierdzia’”.

Skandal w diecezji sosnowieckiej

Decyzja o przyjęciu rezygnacji bpa Kaszaka może może być związana z burzliwymi wydarzeniami w diecezji sosnowieckiej w ostatnich miesiącach, m.in. ze skandalem seksualnym w Dąbrowie Górniczej. W mieszkaniu jednego z księży na plebanii zorganizowano orgię z udziałem męskiej prostytutki. Gdy jedna z osób zasłabła, osoby przebywające w mieszkaniu nie chciały wpuścić do środka ratowników medycznych.

Reklama

Bp Kaszak powołał komisję wyjaśniającą tę sprawę, natomiast prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie „nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”.

os, KAI / Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę