Nasze projekty

MŁODZI I MIŁOSIERDZIE 2 na Tauron Arenie

Projekt Młodzi i Miłosierdzie 2 to spotkanie dla młodych osób z Krakowa i okolic stanowiące kontynuację projektu z 2016 roku. Wydarzenie jest odpowiedzią na potrzebę wspólnych spotkań młodych ludzi, które dają doświadczenie żywej wiary i poczucie wspólnoty z rówieśnikami. Spotkanie odbędzie się w dniach 28-29 marca 2017r. na krakowskiej Tauron Arenie.

 

Projekt M&M2 jest spotkaniem, w czasie którego poruszana jest tematyka religijna, ma też na celu pobudzanie wrażliwości na piękno kultury i sztuki, kształtowanie postawy mądrych wyborów i odpowiedzialnego życia.

Wolność i pełnia szczęścia

Pierwsza odsłona M&M przygotowana była jako oficjalne obchody nadzwyczajnego roku jubileuszowego dla młodych ludzi z miasta Krakowa. Odbyła się kilka miesięcy przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Zaskakująca popularność wydarzenia, budujące opinie a nade wszystko ogrom świadectw przemian skłoniły organizatorów do przygotowania podobnego spotkania po raz kolejny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie wolność płynąca z krzyża Chrystusa, która uwalnia każdego człowieka do życia w pełni szczęścia.

Reklama
Reklama

Hasło przygotowywanego spotkania brzmi: Ja cię nie potępiam. – Stawiamy się w doświadczeniu wiary przede wszystkim w odniesieniu do prawa, do przepisów, do nakazów, zakazów. A tymczasem w samym środku doświadczenia wiary jest spotkanie z Jezusem, który jest naszym Panem i Zbawicielem, i jest Miłosierdziem. Jest tym, który mówi – Ja Cię nie potępiam. To nie jest coś, o czym trzeba wiedzieć, czego trzeba się nauczyć, tylko to jest coś, co trzeba przeżyć i czego trzeba doświadczyć – mówi w zaproszeniu skierowanym do uczniów Biskup Grzegorz Ryś.

W czasie spotkania będzie czas na oglądanie przedstawień, słuchanie oraz aktywny udział młodych ludzi. Gośćmi obok Biskupa będą mim – Ireneusz Krosny raper TAU oraz zespół niemaGOtu. Każdy z nich przygotowuje swój występ specjalnie dla krakowskiej młodzieży. Wydarzenie poprowadzi Michał Nikodem.

Zobacz i doświadcz

Wydarzenie będzie wpisane w symbolikę i treść duchową Wielkiego Postu. Podobnie jak w ubiegłym roku, i tegoroczne spotkanie podzielone zostanie na dwie części: „zobacz” i „doświadcz”, podczas których uczestnicy najpierw będą mogli zobaczyć jak wygląda spotkanie z żywym Jezusem, a następnie sami wziąć udział w takim spotkaniu.

Reklama
Reklama

Organizatorem spotkania jest Archidiecezja Krakowska przy wykonawczym wsparciu Sekretariatu Nowej Ewangelizacji pod przewodnictwem biskupa Rysia. Wydarzenie ma patronat Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej. Projekt M&M ma rekomendacje Metropolity Krakowskiego – abp Marka Jędraszewskiego, który honorowo patronuje temu wydarzeniu.

Warto wiedzieć

Wydarzenie odbędzie się 28 i 29 marca 2017 roku w TAURON Arenie Kraków. W godz. 10:00-14:30.

28 marca (wtorek) odbędzie się spotkanie dla szkół gimnazjalnych.
29 marca (środa) odbędzie się spotkanie dla szkół ponadgimnazjalnych.

Reklama

Program:

8:30 – 10:00 – Otwarcie bram, prewydarzenia
10:00 – 11:30 – Blok I pt. „Zobacz”
11:30 – 12:00 – Przerwa
12:00 – 14:30 – Blok II pt. „Doświadcz”
14:30 – Orientacyjny czas zakończenia

 

Zdjęcia z poprzedniego spotkania

Opublikowany przez Projekt M&M na 19 marca 2016

Opublikowany przez Projekt M&M na 19 marca 2016

Opublikowany przez Projekt M&M na 19 marca 2016

Opublikowany przez Projekt M&M na 19 marca 2016

Opublikowany przez Projekt M&M na 16 marca 2016

Opublikowany przez Projekt M&M na 19 marca 2016


Strona wydarzenia: http://mlodziimilosierdzie.pl/, www.facebook.com/mlodziimilosierdzie/.


Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę