Nasze projekty

Jaki jest młody Kościół w Warszawie? Znamy wyniki papieskiej ankiety

Archidiecezja warszawska zakończyła ankietę przed synodem biskupów o młodzieży. Głosy młodych i ich duszpasterzy zostały przesłane do Episkopatu Polski, który będzie kontynuował prace na zadany przez papieża Franciszka temat: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Co wiemy o młodym Kościele archidiecezji warszawskiej?

Wyniki ankiety przedsynodalnej zostały już zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem przekazane do Konferencji Episkopatu Polski, ale w archidiecezji refleksja na temat duszpasterstwa młodzieży nadal jest kontynuowana – zapewnia diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Tomasz Zaperty.

W archidiecezji warszawskiej młode pokolenie (w wieku 16-29 lat) stanowi stosunkowo duży odsetek populacji mieszkańców. – Mamy ok. 220 tys. młodych katolików, którzy tu się urodzili i wychowali, tu się kształcą i podejmują pierwszą pracę. Ponadto, drugie tyle młodych przyjeżdża do Warszawy na studia lub do pracy, co w sumie daje ok. 450 tys. młodych (przy liczbie katolików w archidiecezji warszawskiej 1 mln 425 tys.). Młodzi to niemal 1/3 katolików archidiecezji warszawskiej, ale maksymalnie 20 proc. z nich regularnie uczestniczy co tydzień w niedzielnej mszy.

Pełen artykuł przeczytasz tutaj>>

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę