Nasze projekty

Milionerzy: Biblijne pytanie w drodze do miliona. Znasz odpowiedź?

Maria Romanek, emerytowana nauczycielka, jest drugą osobą w historii polskiej edycji "Milionerów", która wygrała główną nagrodę - milion złotych. Przedostatnie pytanie, o pół miliona, dotyczyło wiedzy biblijnej. Znałbyś odpowiedź?

W pytaniu o pół miliona chodziło o wiedzę, na co arcykapłani przeznaczyli kawałek ziemi kupiony za 30 judaszowych srebrników. Uczestniczka nie znała odpowiedzi, ale na zasadzie eliminacji możliwości mało według niej prawdopodobnych, podejmując przy tym pewne ryzyko, zaznaczyła w efekcie odpowiedź właściwą.

Kolejne pytanie o milion miało charakter matematyczny. Pani Maria poradziła sobie znakomicie. Wygrała milion złotych.

A Ty, jaką odpowiedź byś zaznaczył? Oto przedostatnie pytanie z „Milionerów”:

Reklama
Reklama

Za 30 Judaszowych srebrników arcykapłani kupili kawałek ziemi nazywany Polem Garncarza, który przeznaczyli na:

A plantację oliwek,

B wybieg dla lwów

Reklama
Reklama

C cmentarz dla cudzoziemców

D targowisko

Poprawna odpowiedź to C. Wyjaśnia to św. Mateusz w 27 rozdziale swojej Ewangelii, czytanym co trzy lata w Niedzielę Palmową podczas lektury Męki Pańskiej. Oto jak pisze o tym ewangelista Mateusz:

Reklama

„Wtedy Judasz, który Go wydał, widząc, że Go skazano, opamiętał się, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom i starszym i rzekł: «Zgrzeszyłem, wydawszy krew niewinną». Lecz oni odparli: «Co nas to obchodzi? To twoja sprawa». Rzuciwszy srebrniki ku przybytkowi, oddalił się, potem poszedł i powiesił się. Arcykapłani zaś wzięli srebrniki i orzekli: «Nie wolno kłaść ich do skarbca świątyni, bo są zapłatą za krew». Po odbyciu narady kupili za nie Pole Garncarza, na grzebanie cudzoziemców. Dlatego pole to aż po dziś dzień nosi nazwę Pole KrwiWtedy spełniło się to, co powiedział prorok Jeremiasz: Wzięli trzydzieści srebrników, zapłatę za Tego, którego oszacowali synowie Izraela. I dali je za Pole Garncarza, jak mi Pan rozkazał. „

pp

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite