Nasze projekty

„Małżeństwo – wybór czy dar?” II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny już w listopadzie

W dniach 17-19 listopada w Krakowie odbędzie się II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny. W trakcie tegorocznej edycji uczestnicy skupią się na zagadnieniach, które są szczególnie istotne dla zrozumienia sytuacji narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa oraz małżonków w pierwszych latach po ślubie.

fot. Jochen van Wylick/unsplash.com

W dniach 17-19 listopada 2022 r. w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, ul. Totus Tuus 34 odbędzie się II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny. W trakcie tegorocznej edycji, zatytułowanej Małżeństwo – wybór czy dar? Refleksja teologiczna nad narzeczeństwem i początkami życia małżeńskiego, uczestnicy skupią się na zagadnieniach, które są szczególnie istotne dla zrozumienia sytuacji narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa oraz małżonków w pierwszych latach po ślubie.

Prelegenci kongresu, pracownicy naukowi i specjaliści z całego świata, odwołując się do bogatego nauczania Kościoła katolickiego oraz aktualnych badań dotyczących małżeństwa i rodziny postawią pytanie o znaczenie sakramentalnego małżeństwa dla rozwoju wiary i pełnej realizacji kobiety i mężczyzny żyjących w małżeństwie. W czasie Kongresu podjęte zostaną również zadania prezentacji, obrony i uzasadnienia życia małżeńskiego wyrastającego z sakramentu małżeństwa wobec liberalnych i ateistycznych ideologii, które usiłują zanegować jego wartość i zaprzeczyć jego nierozerwalności jako drodze do pełnego szczęścia człowieka.

Gorąco zachęcamy narzeczonych i małżonków oraz wszystkich, którym dobro rodziny i kwestia jedności małżeńskiej są szczególnie bliskie, do wzięcia udziału w Kongresie. Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w tym wydarzeniu będzie okazją do pogłębienia wiedzy i spojrzenia na sakrament małżeństwa z szerszej perspektywy oraz stworzy okazję do dalszej dyskusji na ten ważny i aktualny w dzisiejszych czasach temat – zapewniają organizatorzy.

Reklama

Zapisy możliwe są do 6 listopada na stronie kongresrodzin.pl. Na stronie można znaleźć wszelkie szczegóły dotyczące Kongresu oraz pobrać szczegółowy program.

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę