Nasze projekty

Księża ufundowali 50 laptopów na mikołajki dla potrzebujących dzieci

Bp Grzegorz Kaszak wraz z kapłanami diecezji sosnowieckiej postanowili ufundować laptopy do nauki zdalnej dla dzieci szczególnie potrzebujących. 9 grudnia przekażą na ręce dyrektorów 8 szkół specjalnych ponad 50 laptopów do nauki zdalnej, ufundowanych przez księży diecezji sosnowieckiej z racji dnia św. Mikołaja.

fot. diecezja.sosnowiec.pl

Jak czytamy na stronie diecezji gest ten jest odpowiedzią na obecne czasy pandemii, która „zmieniła wiele dziedzin codziennego życia” Edukacja i funkcjonowanie szkolnictwa stanęło przed nowymi, niespotykanymi wcześniej wyzwaniami i ograniczeniami. Dziś branie udziału w lekcjach wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Obecnie nie zawsze jest możliwe, aby każe dziecko w tym samym czasie uczestniczyło w lekcjach. Jest to problem szczególnie istotny w wielodzietnych rodzinach, niedysponujących odpowiednią ilością komputerów, czy smartfonów. Rodzice stanęli przed nowymi problemami, jak stworzyć swoim pociechom warunki do dalszej nauki i rozwoju – zauważa Biuro Prasowe diecezji sosnowieckiej.

W tej sytuacji bp Grzegorz Kaszak wraz z kapłanami diecezji sosnowieckiej postanowili ufundować laptopy do nauki zdalnej dla dzieci szczególnie potrzebujących. To dar serca, którym księża chcą nie tylko okazać solidarność z uczniami. To realna odpowiedź na realne potrzeby – tłumaczy ks. Przemysław Lech z Biura Prasowego Kurii.

Przekazanie daru będzie miało miejsce 9 grudnia, jednak jest ono związane z obchodzonym 6 grudnia wspomnieniem św. Mikołaja. Stanowi także odpowiedź na apel Przewodniczącego KEP – abp. Stanisława Gądeckiego – o pomoc dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Reklama
Reklama

Szkoły, które otrzymają nowe komputery to: Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 w Sosnowcu, Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jaworznie, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wolbromiu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie.

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę