Nasze projekty

Zmarł Ksiądz Krzysztof Syrek. Prosimy o modlitwę

Dzisiaj odszedł do Pana brat naszej redakcyjnej koleżanki, ks. Krzysztof Syrek, Pallotyn, który od prawie 2 lat walczył z chorobą nowotworową. Bardzo prosimy o modlitwę w jego intencji

Ksiądz Krzysztof od grudnia 2013 roku walczył z agresywnym nowotworem tkanek miękkich „Liposarcoma”. Do czerwca bieżącego roku przeszedł aż 7 operacji i 10 cyklów chemioterapii. Lekarze w Polsce nie chcieli go już operować. Dzięki zaangażowaniu rodziny i wielu innych osób dobrej woli, został przewieziony do Niemiec, gdzie dzięki zabiegom hipertermii miał szansę na kolejną operację. W lipcu na blogu prowadzonym w serwisie http://pomagam.caritas.pl informował:

Po przebytych cyklach chemoterapii i hypertermii, w poniedziałek 13 lipca poddano mnie badaniu tomografem komputerowym. Nad wynikami badań następnego dnia dyskutowali lekarze w monachijskiej klinice uniwersyteckiej Grosshadern. Na konferencji rakowej, pięciu profesorów i czterech doktorów pod przewodnictwem prof. Lindnera, podjęło decyzję o możliwości przeprowadzenia operacji nowotworu. Wcześniej, przed chemoterapią, guz był nieoperacyjny. Obecnie według opinii lekarzy operacja daje nadzieję na zakończenie walki z chorobą, chociaż proces leczenia potrwa z pewnością jeszcze kilka lat. Będzie już polegał na farmakologicznej ochronie przed wznową. Te opinie lekarzy dają nadzieję na rychły koniec mojej tułaczki po szpitalach i powrót do normalnej posługi kapłańskiej.

Reklama
Reklama

Ks.-Krzysztof-Syrek-SAC-POMAGAM__

Reklama
Reklama

Ksiądz Krzysztof operację przeszedł 9 listopada. Niestety, rak okazał się bardzo agresywny. Zaatakował w kilku miejscach. W drugiej połowie listopada chory wrócił do rodziny w Polsce i został objęty opieką domowego hospicjum. W ostatnich dniach doszło do gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia. Dzisiaj około godziny 13.45 Ksiądz Krzysztof Syrek zmarł.

Na swoim blogu po zakończonych zbiórkach, które dawały mu szanse na dalsze leczenie dziękował:

Reklama

Niemożliwe jest dotarcie do wszystkich osobiście, dlatego już dziś składam podziękowania, z darem modlitwy. Wielkim wsparciem dla mnie i moich bliskich w tym doświadczeniu choroby są współbracia Pallotyni, księża i parafianie od Matki Bożej Szkaplerznej w Jejkowicach, oraz Świętych Męczenników z Międzyrzecza, a także parafianie z naszych pallotyńskich placówek, w których pracowałem.

Szczególną pamięcią w modlitwie otaczam wszystkich tych, którzy za pośrednictwem portalu www.pomagam.caritas.pl wsparli nas w tych dwóch bardzo udanych akcjach. Kieruję także podziękowania dla osób ze Stacji7.pl, SIWZnak, TVN24, Radia Plus, KAI, Sekretariatu Misyjnego Yeevodaya oraz społeczności @duchownionline. Bez Waszego zaangażowania, a przede wszystkim pięknego odruchu serca, nie mógłbym kontynuować leczenia.

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji Księdza Krzysztofa oraz całej Jego rodziny.

ks.-Krzysztof-dziękuje-darczyńcom-3

Artykuł opracowany na podstawie bloga prowadzonego przez Księdza Krzysztofa w serwisie http://pomagam.caritas.pl

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę