Nasze projekty

Ks. Węgrzyniak: Kiedy przychodzimy na Eucharystię, jesteśmy wolni

„Kiedy przychodzimy na Eucharystię, jesteśmy wolni, to pokarm ku wolności” - mówił w tarnowskiej katedrze ks. Wojciech Węgrzyniak podczas Forum Formacyjnego.

Nie mogę się nadziwić tej tajemnicy, że patrząc na Chrystusa eucharystycznego, On ciągle mnie uspokaja, wyzwala, umacnia, pociesza, daje mi nadzieję, nie mogę się nadziwić jak to jest, że w takiej okruszynie chleba może być taka wielka moc – mówił duchowny.

Gość Forum Formacyjnego podkreślił, że Eucharystia jest pokarmem prawdziwym, który nasyca duszę człowieka. To naprawdę daje życie, i to nie tylko takie, że tutaj jesteś bardziej żywy niż wegetujący, co daje życie po śmierci. Nie mogę się doczekać osobiście tego momentu kiedy umrę i przekonam się, że Eucharystia dała mi życie wieczne zgodnie ze słowami Jezusa – powiedział ks. Wojciech Węgrzyniak.

Po konferencji odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu w tarnowskiej katedrze. Równolegle adoracja była prowadzona także w innych kościołach. Tematyka Forum nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego “Zgromadzeni na świętej wieczerzy” i jest związana z Mszą Świętą.

Reklama
Reklama

Pandemia sprawiła, że nie możemy się spotkać w jednym miejscu, w dużej hali. Miejscem uwielbienia będzie każdy dom, gdzie m.in. poprzez Internet będzie można spotkać się wspólnie razem i doświadczyć bliskości Boga. Może Bóg chce zwrócić uwagę, że mój dom również jest miejscem modlitwy, spotkania wspólnoty Kościoła – mówi ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W sobotę twórca Forum ks. Artur Ważny będzie miał święcenia biskupie. Natomiast o 19.30 w kościele w Tarnowie – Mościcach konferencję wygłosi ks. Krzysztof Porosło, a uwielbienie poprowadzi już wtedy biskup Artur Ważny. W niedzielę w tarnowskiej katedrze o godz. 19.30 odbędą się nieszpory eucharystyczne ze słowem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Szczegółowy program oraz informacje o transmisji można znaleźć na stronie internetowej forum.

Reklama
Reklama

KAI, zś/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite