Nasze projekty

Ks. Oko skazany przez niemiecki sąd. Sprawa dotyczy artykułu naukowego

Niemiecki sąd wydał wyrok, zgodnie z którym ks. Dariusz Oko musi zapłacić 4 800 Euro grzywny lub spędzić 120 dni w areszcie "za podżeganie do nienawiści". Sprawa dotyczy artykułu naukowego kapłana na temat wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, połączonej praktykami homoseksualnymi.

fot. InstytutDialoguJP2/ YouTube

Jak poinformowało Ordo Iuris, sprawa dotyczy artykułu ks. Oko opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”. Kapłan opisuje w nim zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, połączonej praktykami homoseksualnymi, która działa na szkodę nieletnich i wykorzystuje zależnych od niej kleryków.

Tekst dotyczy także analizy mechanizmów, które wyniosły do najwyższych urzędów pozbawionego już godności kościelnych kard. Theodora McCarricka, którego pedofilskie czyny oraz seksualne wykorzystywanie kleryków potwierdził niedawny watykański raport – informuje Ordo Iuris.

Niemiecki kapłan zażądał reakcji organów ścigania

Artykuł opatrzony szczegółową bibliografią oraz przywołujący jednoznacznie wypowiedzi papieża Franciszka i Benedykta XVI nie spodobała się niemieckiemu kapłanowi Wolfgangowi Rothe, który zażądał reakcji niemieckich organów ścigania w Niemczech.

Reklama
Reklama

Ks. Rothe jest znany z publicznego błogosławienia par jednopłciowych oraz promowanie ruchu LGBT.

Błyskawiczny wyrok. Petycja Ordo Iuris

Po donosie ks. Rothe, sąd w Kolonii błyskawicznie wydał wyrok nakazowy, zgodnie z którym ks. prof. Dariusz Oko ma zapłacić 4 800 Euro grzywny lub spędzić 120 dni w areszcie. Podobna kara ma spotkać sędziwego ks. prof. Johannesa Stöhra. Obaj skazani nie przyjęli wyroku i złożyli odwołanie.

Instytut Ordo Iuris zapewnił oskarżonym wsparcie swojego zespołu prawnego współpracującego z niemieckimi obrońcami, a także uruchomił petycję do sądu w Kolonii oraz do kanclerz Niemiec Angeli Merkel o ochronę wolności akademickiej, wolności słowa i wolności sumienia.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę