Nasze projekty

Ks. Kacper Nawrot: Bóg pomaga przemienić nasze serce

"Jeśli ktoś twierdzi, że jest już nawrócony to znaczy, że jest w ciężkim błędzie - to jest dopiero początek jego nawrócenia" – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Kacper Nawrot, autor książki „40 dni do zbawienia”.

fot. Gime Salvatelli/Cathopic

Ks. Nawrot opowiedział o książce „40 dni do zbawienia” wydawnictwa Stacji7, która powstała na podstawie adoracji krzyża. Zachęcam w niej czytelników do tego, żeby się zatrzymać. Pan Bóg będzie działał, Pan Bóg naprawdę chce pomóc nam przemienić nasze serce i naszą mentalność. Musimy dać mu czas działać. Pierwszą, podstawową rzeczną jest wygospodarowanie czasu dla Pana Boga – powiedział autor.

Jeśli ktoś twierdzi, że jest już nawrócony to znaczy, że jest w ciężkim błędzie – to jest dopiero początek jego nawrócenia. Mówimy tu o grzechu pychy, o którym rzadko się mówi. Ojcowie Kościoła zwracali uwagę na to, że pycha sprawia, że stajemy daleko od Pana Boga i od drugiego człowieka. «Pycha od Boga odpycha» – podkreślał.

W rozmowie pojawił się wątek rachunku sumienia. Jak sprawić, aby był on rzeczywiście dobrze przeżyty?

Na pewno potrzeba nam czasu na zastanowienie. Ważne jest zatrzymanie się na chwilę, a najlepiej na dzień przed spowiedzią. Dobry rachunek sumienia to nie tylko sprawozdanie z mojego ostatniego czasu. To także modlitwa, która ma sprawić, że Pan Bóg otworzy mi serce i pokaże, co w naszym sercu jest jeszcze złe. Warto wspomnieć także o tym, że rachunku sumienia nie powinno robić się «z głowy». Takie przypominanie sobie kończy się tym, że o wielu złych decyzjach, błędach, będę zapominał. Podstawą jest dobry, gruntowny rachunek sumienia wykonany z pomocą książeczki, modlitewnika – wskazywał ks. Nawrot.

Reklama

kh, Siódma9/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę