Ks. Godnarski zostanie pochowany 22 stycznia. Przekazano szczegóły uroczystości

Msza św. pogrzebowa ks. Artura Godnarskiego zostanie odprawiona w piątek 22 stycznia w Nowej Soli - informuje kuria łódzka. Kapłan, który zainicjował "Przystanek Jezus" zmarł w poniedziałek po zakażeniu koronawirusem.

W piątek o godz. 12:00 w kościele św. Michała Archanioła w Nowej Soli zostanie odprawiona msza św. pogrzebowa, a po niej nastąpi złożenie ciała ks. Godnarskiego do grobu na cmentarzu w Otyniu. Uroczystości będą transmitowane w Radiu Profeto.

Msza święta w intencji zmarłego kapłana zostanie odprawiona także w bazylice archikatedralnej w Łodzi w poniedziałek 25 stycznia o godzinie 12:00.

„Patrząc na jego życie i to, co każdy z nas mu zawdzięcza, oraz wierząc w zmartwychwstanie – nie rozpaczajmy – pamiętając, że kiedyś spotkamy się na innym przystanku – twarzą w twarz z Tym, do którego ks. Artur nas prowadził i którego uczył nas kochać i naśladować. Uwielbiajmy dobrego Boga, który dał nam tak wspaniałego Brata i Przyjaciela” – napisali przyjaciele kapłana na Facebooku.

Reklama
Reklama

PRZECZYTAJ: Nie żyje ks. Artur Godnarski, inicjator „Przystanku Jezus”

Zainicjował Przystanek Jezus

Ks. Artur Godnarski był zarażony koronawirusem i od kilku tygodni w ciężkim stanie przebywał w szpitalu. Kilka miesięcy wcześniej miał przeszczep nerki i z tego powodu miał obniżoną odporność. Zmarł w wieku 52 lat.

Reklama
Reklama

Ks. Artur Godnarski był księdzem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej od 1994 roku. Był założycielem Wspólnoty św. Tymoteusza, która zainicjowała Przystanek Jezus. Od 2011 roku pełnił funkcję sekretarza Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji.

ZOBACZ: „Miał głęboką pasję do Jezusa”. Przyjaciele wspominają ks. Godnarskiego

Reklama

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę