Nasze projekty

Kraków: kard. Tagle na kontynuacji ŚDM-owych rekolekcji

Już 11 lutego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się kolejna, czwarta odsłona rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. O darze męstwa przybyłym opowie kard. Luis Antonio Tagle z Filipin, nazywany "Wojtyłą z Azji".

Spotkanie w temacie kolejnego daru Ducha św. rozpocznie się 11 lutego o godz. 16:30. Najpierw z gościem z Filipin porozmawiają Mateusz Ochman, Tomasz Adamski oraz Monika Rybczyńska. Kardynał zostanie zapytany m.in. o męstwo w wyznawaniu wiary w dobie licznych prześladowań, z jakimi zmagają się chrześcijanie na całym świecie. Następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., po której nastąpi konferencja oraz modlitwa uwielbienia.

tagle„Tym razem na rekolekcjach będzie trochę bardziej czuć Światowe Dni Młodzieży – a to dlatego, że nasz prelegent przyleci z drugiego końca świata. Kardynał Tagle jest biskupem Manili, gdzie także odbyło się ŚDM. Duchowny był również obecny na święcie młodych w Krakowie, a dokładniej w Mercy Center, gdzie były prowadzone katechezy w języku angielskim” – opisała Ewa Korbut, wolontariusz rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”.

Kard. Tagle jest arcybiskupem Manili na Filipinach. Duchowny jest doktorem teologii i jest mocno zaangażowany w pomoc charytatywną (jest szefem Caritas Internationalis) oraz wsparcie prześladowanych chrześcijan. „Każde świętowanie Światowych Dni Młodzieży jest tak naprawdę spotkaniem z Jezusem. Jezusem, który przemawia nie tylko przez papieża, ale również przez wydarzenia życia, szczególnie przez historie innych młodych ludzi” – mówił kardynał podczas światowego spotkania młodych w Krakowie.

Reklama
Reklama

Kard. Tagle jest także prezenterem programu The Word Exposed, emitowanego online na CatholicTV.com. Okazjonalnie występuje w filipińskiej telewizji śniadaniowej oraz dobrze rozumie świat mediów społecznościowych.

Ponadto w lutowym spotkaniu czynnie uczestniczyć będą przedstawiciele Przymierza Miłosierdzia i Duszpasterstwa Akademickiego Beczka, które zaprezentuje film oraz świadectwo.

Osoby z całej Polski i świata będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu przez transmisję online – na stronie www.krakow2016.com i na kanale YouTube oraz za pośrednictwem Radia Profeto.pl

Reklama
Reklama

Kolejne spotkania w ramach cyklu „Ogień dla nas i całego świata” odbędą się 11 marca, 8 kwietnia i 13 maja.


luk / Kraków

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę