Nasze projekty

Kraków dziękuje za posługę bp. Grzegorzowi Rysiowi

Na Mszę św. dziękczynną za posługę w archidiecezji krakowskiej bpa Grzegorza Rysia zaprosił wszystkich wiernych w specjalnym komunikacie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Msza Święta odbędzie się 24 października (wtorek) o godz. 18:30 w bazylice mariackiej w Krakowie

Na uroczystą Mszę Świętą zaprosił w spejalnym komunikacie abp Marek Jędraszewski. – Ubogacał wiernych swoją gorliwością, autentyzmem, życzliwością i nauczaniem, pełnym pasterskiego zaangażowania – napisał o bpie Grzegorzu metropolita krakowski.

Reklama
Reklama

Oto pełna treść komunikatu:

W dniu 14 września 2017 r., Ojciec Święty Franciszek mianował biskupa Grzegorza Rysia Arcybiskupem Metropolitą Archidiecezji Łódzkiej.

Bp Grzegorz Ryś został biskupem pomocniczym w Archidiecezji Krakowskiej 16 lipca 2011 roku. Sakrę biskupią przyjął w katedrze wawelskiej w dzień Uroczystości jej Patrona św. Wacława, 28 września 2011 roku. Jego zawołaniem biskupim są słowa: Virtus in infirrnitate – Moc w słabości.

Reklama
Reklama

Przez ponad sześć lat posługiwał w Archidiecezji Krakowskiej, a jako przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski głosił z mocą Słowo Boże w wielu diecezjach naszego kraju i za granicą. Ubogacał wiernych swoją gorliwością, autentyzmem, życzliwością i nauczaniem, pełnym pasterskiego zaangażowania.

Zapraszam wiernych do udziału w Mszy Świętej dziękczynnej za posługę w Archidiecezji Krakowskiej Księdza Biskupa Grzegorza. Będzie Ona sprawowana we wtorek 24 października o godz. 18.30 w bazylice mariackiej w Krakowie. Dziękując, będziemy także prosić, przez przyczynę Matki Bożej Wniebowziętej i świętych patronów królewskiego Miasta Krakowa, o obfitość Bożych łask dla nowego Metropolity Archidiecezji Łódzkiej.

Wszystkim z serca błogosławię.

Reklama

+Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite