Nasze projekty

Kraków: Caritas zaprasza wolontariuszy do pomocy w organizacji wigilii dla ubogich

W wigilii organizowanej przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej weźmie udział 800 osób doświadczających kryzysu bezdomności i ubóstwa. Aby wigilijne spotkanie mogło się odbyć, potrzebna jest pomoc wolontariuszy.

Co roku 24 grudnia Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje wigilię dla ubogich, podczas której ponad 800 osób doświadczających kryzysu bezdomności i ubóstwa może nie tylko zjeść ciepły posiłek oraz otrzymać świąteczny upominek, ale także doświadczyć rodzinnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. 

Aby wigilijne spotkanie mogło się odbyć, potrzebna jest pomoc wielu wolontariuszy. Do ich zadań będzie należeć m.in.  przygotowanie i nakrycie stołów czy pakowanie świątecznych upominków. „Chcemy, żeby nikt nie był sam i czuł się wyjątkowo ugoszczony w ten niezwykły dzień” – mówi s. Lidia Lupa, koordynator wolontariatu Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Spotkanie odbędzie się  24 grudnia w Starej Zajezdni przy ul. Wawrzyńca 12 w Krakowie.

Szczegółowy program przygotowań i przebiegu wigilii:

Reklama
Reklama

21 grudnia (sobota) godz. 11.00 – pakowanie paczek świątecznych

23 grudnia (poniedziałek) godz. 11.00 – przygotowanie stołów na Wigilię

24 grudnia (wtorek) godz. 9.00 – nakrycie stołów; godz.13.45 – rozpoczęcie, powitanie uczestników wigilii, modlitwa i życzenia ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, podawanie potraw wigilijnych, śpiew kolęd i wydawanie świątecznych paczek.

Reklama
Reklama

Aby pomóc w organizacji wigilii należy skontaktować się z organizatorami poprzez e-mail: [email protected] lub telefonicznie: 604 954 455.

materiały organizatorów, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę