Nasze projekty

Kościoły chrześcijańskie przeciw tzw. Karcie LGBT+

"List otwarty w obronie suwerenności rodziny" - tak nazywa się dokument podpisany przez władze kilku kościołów chrześcijańskich w Polsce, w tym Kościoła Baptystów, wystosowany do polskich samorządowców w związku z przyjętą w Warszawie tzw. Deklaracją LGBT+. "Uderza ona w prawa rodziców i dobro dzieci na wiele sposobów" - piszą autorzy listu.

Pod listem podpisali się przedstawiciele czterech Kościołów chrześcijańskich w Polsce, przede wszystkim Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP, Kościoła Chrystusowego w RP oraz Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w RP. Współczesną odmianę „ideologii LGBT” autorzy listu nazywają „eksperymentem, który nie sprawdził się w krajach Zachodu”, a który „tworzy ludzi zranionych i samotnych”.

Odnosząc się do podpisanej przez prezydenta Warszawy tzw. „Deklaracji LGBT+” apelują do samorządowców w Polsce, aby nie ulegali naciskom wprowadzenia podobnych zapisów również u siebie. Główną wadą, niepokojącą Kościoły w Deklaracji, są odniesienia do „Standardów Edukacji Seksualnej WHO”, ponieważ one „erotyzują dzieci”. „Ingerencja w programy nauczania w szkołach i wprowadzenie tzw. zajęć antydyskryminacyjnych to więc nic innego, jak pobudzanie dzieci do podejmowania praktyk seksualnych, w tym homoseksualnych, wbrew woli rodziców. Więcej: wbrew ich własnej naturze. Przekonywanie bowiem do pozytywnie przedstawianej aktywności homoseksualnej w fazie kształtowania się osobowości oraz tożsamości seksualnej, może być przyczyną zranień i życiowych tragedii. To krzywdzenie dzieci i gwałt na rodzicach, totalitarna ingerencja państwa w mir domowy. Nie odmawiając prawa osobom dorosłym do wyboru własnej homoseksualnej drogi – bowiem szacunek do każdego człowieka, bez względu na jego styl życia jest wpisany w chrześcijańską etykę – uważamy, że nie jest zadaniem szkoły ani samorządu wpajanie dzieciom postaw i wartości obcych ich domom. I mówimy to jako przedstawiciele mnieszości religijnych w Polsce, które wiedzą, czym jest nietolerancja i pogarda.” – czytamy w liście.

Pełną treść dokumentu można znaleźć na stronie Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP>>

Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite