Nasze projekty

Kościół ojców jezuitów w Łodzi podniesiony do godności sanktuarium

Abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, ogłosił, że kościół Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, w którym swoją posługę pełnią oo. jezuici, został podniesiony do godności Sanktuarium Archidiecezji Łódzkiej.

Abp Grzegorz Ryś wraz z ponad 100 uczniów i ich swoimi rodzicami i opiekunami uczestniczył w inauguracji nowego roku szkolnego 2020/2021 w jezuickiej szkole podstawowej im. św. Ignacego z Loyoli, która powstała w Łodzi. W czasie uroczystości metropolia łódzki ogłosił, że kościół ojców jezuitów został podniesiony do godności sanktuarium.

W dekrecie metropolita łódzki podkreślił, że „kościół oo. Jezuitów w Łodzi jest miejscem szczególnej czci naszego Pana Jezusa Chrystusa i uświęcania wiernych przybywających do niego nie tylko z terenu Archidiecezji Łódzkiej”.

Mając to na względzie po głębokim namyśle i żarliwej modlitwie oraz po konsultacjach z kompetentnymi osobami korzystając z przysługujących mi uprawnień z dniem 1 września 2020 roku ustanawiam kościół parafialny oo. Jezuitów w Łodzi Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus ku większej chwale Bożej i pożytkowi wiernych.

Reklama
Reklama

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite