Nasze projekty

Koronawirus w rzeszowskiej katedrze

Jak poinformowali duszpasterze rzeszowskiej katedry, u posługujących tam kapłanów i sióstr zakonnych stwierdzono zakażenie koronawirusem.

„Z przykrością informujemy, że nasze przypuszczenia się potwierdziły. Wykryto COVID-19 u 3 naszych księży (Ks. Infułat – hospitalizowany oraz księża wikariusze: Krzysztof i Julian). Po przebadaniu sióstr zakonnych okazało się, że wynik pozytywny również mają: s. Assumpta, s. Julitta i s. Bogusława. Stan chorych jest dobry, większość przechodzi bezobjawowo. Zaraz po podejrzeniu zakażenia, wszystkie osoby pracujące w Katedrze zostały przebadane. W trosce o dobro parafian poranne Msze Święte w poniedziałek (5 X 2020 r.) zostały odwołane, a kościół profesjonalnie zdezynfekowany” – czytamy na stronie internetowej parafii katedralnej w Rzeszowie.

DRODZY PARAFIANIE!Z przykrością informujemy, że nasze przypuszczenia się potwierdziły. Wykryto COVID-19 u 3 naszych…

Reklama

Posted by Katedra Rzeszowska on Wednesday, October 7, 2020

Po zdezynfekowaniu przez profesjonalną firmę, katedra została udostępniona dla wiernych – msze święte sprawują w niej kapłani z sąsiednich parafii.

Dziś pojawiła się też informacja, że zakażenie wirusem SARS-CoV-2 stwierdzono u paulinów z Jasnej Góry. Zakażeni bracia nie mieli kontaktu z pielgrzymami. Zostali oni odizolowani od reszty wspólnoty i zamieszkali poza klasztorem.

Reklama

ah, katedra.rzeszow.pl/Stacja 7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite