Nasze projekty

Konkurs, w którym można wygrać… wielbłąda!

Już po raz trzeci, mieszkańcy wszystkich miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli, będą mogli wygrać wielbłąda. Szóstego stycznia dwa tysiące szesnastego roku zwierzę podczas Orszaku otrzyma na czas przemarszu miejscowość z Polski, która zwycięży w głosowaniu na internetowej Orszaku.

W tym roku odbędzie się czterysta orszaków w całej Polsce, a głosowanie właśnie wystartowało- mówi IAR Anna Śmigielska Z Fundacji Orszak Trzech Króli.

Wioski, małe miejscowości i duże aglomeracje każdy jej mieszkaniec może oddać tylko jeden głos, wygrywa miejscowość z największą liczbą głosów. Trzeba się po prostu dobrze zorganizować – dodaje Anna Śmigielska.

Reklama
Reklama

Fundacja Orszak Trzech Króli przewiduje wyjątkowe nagrody pocieszenia, za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca. To czekoladki w liczbie równej liczbie oddanych ważnych głosów na daną miejscowość.

Reklama
Reklama

Wielbłądy do orszaków trafiają z kilku miejsc- dodaje Barbara Trzeciak z Fundacji Orszak Trzech Króli. Inicjatorzy orszaków po prostu dzwonią do właścicieli cyrków i hodowców tych zwierząt w Polsce. W tym roku będziemy mieli też młodego wielbłąda, on nie poniesie króla, ale po prostu się wszystkim pokaże- tłumaczy Barbara Trzeciak.

Głosowanie na wielbłąda potrwa do 15 grudnia do godziny 12.00. Plebiscyt odbywa się poprzez stronę internetową www.orszak.org.
Fundacja Orszak Trzech Króli proponując miastom i miejscowością zwierzęta chce najmłodszym uczestnikom przemarszów jak najlepiej przybliżyć okoliczności, w jakich narodził się Jezus.

Reklama

IAR/ Grzegorz Maciak/magos

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite