Nasze projekty

Koncert „Bóg liczy na Ciebie” już za nami

Sean Simmonds, TGD, Kuba Badach, Ewa Uryga czy Gabriela Gąsior - to tylko niektórzy znani wykonawcy, którzy wystąpili wczoraj dla blisko 15 tys. osób w Tauron Arenie w Krakowie. W niedzielę odbył się koncert "Bóg liczy na Ciebie!" w ramach cyklu "ŚDM. Jesteśmy razem".

Jak podkreślił obecny na wydarzeniu biskup Damian Muskus, koordynator generalny Światowych Dni Młodzieży w Polsce, w zamyśle św. Jana Pawła II spotkania młodych nie miały być pojedynczymi wydarzeniami, ale swego rodzaju pielgrzymką.

„W Krakowie mieliśmy jeden przystanek na tej drodze. A dziś chcemy sobie przypomnieć o tym ważnym wydarzeniu. Chcemy nim żyć na co dzień oraz przypomnieć Polsce i światu, że w lipcu zdarzyło się coś wyjątkowego. Odkrywamy także owoce, które już się urodziły w sercach ludzi i czekamy na kolejne” – powiedział.

Na scenie stworzono porywające widowisko muzyczno-świetlne, które dopełniały występy poszczególnych artystów. Publiczność zobaczyć mogła m.in. malującą piaskiem Paulinę Ziemblińską, Akrobatyczny Teatr Tańca Mira Art czy pokaz unoszącego się pod stropem hali Fly Mana, czyli Rafała Rajkowskiego. Występy przeplatane były doskonałymi aranżacjami muzycznymi, m.in. „Abba Ojcze”, „Our God” czy „Błogosław duszo moja Pana”, nad którymi czuwał Adam Sztaba.

Reklama

„Cieszymy się, że znów mogliśmy wystąpić z tymi komunikatywnymi i bardzo jednoczącymi utworami. 300 osób przed Światowymi Dniami Młodzieży wykonało tytaniczną pracę i dobrze, że znów mogliśmy je zaprezentować i w ten sposób przypomnieć niezwykły klimat lipcowej pielgrzymki papieża Franciszka do Polski” – przyznał znany muzyk i kompozytor.

W krakowskim spotkaniu młodych uczestniczyli również kard. Stanisław Dziwisz, premier Beata Szydło oraz nowy nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio i sekretarz Konferencji Episkopatu Polski, bp Artur Miziński.

„Dziękuję wam za dzisiejsze wspaniałe spotkanie. Światowe Dni Młodzieży trwają! Papież dał nam zadanie, żeby się zaangażować i zmienić świat, aby był on bardziej solidarny, bardziej otwarty na drugiego człowieka oraz bardziej zjednoczony” – powiedział metropolita krakowski.

Reklama

Głos zabrała również premier Polski. „Jestem tu dzisiaj, by powiedzieć wam dziękuję. Jesteście wspaniali i wielcy. Dziękuję wam za to, że tak pięknie pokazaliście całemu światu, że Polska to wspaniały kraj, a Polacy są wyjątkowymi i fantastycznymi ludźmi. Jesteście naszą przyszłością – wspaniałymi ambasadorami naszego kraju” – powiedziała Beata Szydło.

Przybyli na koncert wskazywali, że jest on dla nich przypomnieniem lipcowego święta młodych w Krakowie. „Dla mnie Światowe Dni Młodzieży były pięknym przeżyciem – zgromadziliśmy się razem, by dać świadectwo, że jesteśmy blisko Pana Boga i chcemy go wielbić. Liczę na to, że jeszcze raz poczuję tą wyjątkową atmosferę, a z drugiej strony jestem tu też dla Pana Boga, by zaświadczyć, że On jest dla mnie najważniejszy” – powiedziała Marzena Hink z Pszowa.

W ramach cyklu „ŚDM. Jesteśmy razem” odbyło się już także spotkanie „Are you ready? Yes!”, a pod koniec listopada rozpocznie się cykl comiesięcznych spotkań rekolekcyjnych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, zatytułowany „Ogień dla nas i całego świata”. Będzie to kontynuacja rekolekcji przygotowujących do ŚDM pod hasłem „Dla nas i całego świata”.

Reklama

Szczegółowe informacje o cyklu „ŚDM. Jesteśmy razem” można odnaleźć na stronie www.krakow2016.com.


luk / Kraków

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite