Nasze projekty

Kolęda w domu tylko na wyraźne zaproszenie. Wizyta duszpasterska w diecezji kieleckiej

Wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie jest niemożliwa, jednak duszpasterze powinni spotkać się z parafianami, ale w inny sposób - tłumaczy bp Jan Piotrowski, biskup diecezji kieleckiej.

fot. barcenas / Cathopic

Jak podkreśla biskup, wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie jest niemożliwa, jednak nie powinno to” stanowić przeszkody, aby w inny sposób doszło do spotkania duszpasterzy ze swoimi parafianami”.

Bp Piotrowski zaleca, aby w zależności od okoliczności, duszpasterze roztropnie oceniali sytuację i podejmowali decyzje, co do konkretnych form takich spotkań.

Zamiast tradycyjnej kolędy, msze za parafian

„Godnym pochwały” nazywa pomysł, aby – podobnie jak w zeszłym roku – zapraszać rodziny z wyznaczonych wcześniej ulic lub miejscowości do kościoła na mszę w ich intencji.

Reklama

„Dopełnieniem mogłaby być wspólna modlitwa rodziny po przyjściu do domu i pokropienie mieszkania wodą święconą” – tłumaczy bp Piotrowski.

Wizyta w domu tylko na wyraźne zaproszenie

Jak zauważa, odwiedziny w domach są możliwe na „wyraźne zaproszenie” i przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.

„W takim przypadku nie powinno być osób towarzyszących kapłanowi, jak np. ministrantów” – dodaje.

Reklama

Ponadto, „znakiem bliskości z parafianami może też być słowo, skierowane do nich przez duszpasterzy wraz z życzeniami świątecznymi i noworocznymi”.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę