Nasze projekty

“Święci są dla nas przykładem osób, które poszły za Jezusem”. Noc Wszystkich Świętych w Skierniewicach

“Poprzez drogę wyznaczoną przez świętych chcemy podążać do świętości, za Jezusem. To w Niego chcemy się wpatrywać, a święci są dla nas przykładem osób, które poszły za Nim” - mówi siostra Apostolinka, Alicja Świerczek, jedna ze współorganizatorek “Nocy Wszystkich Świętych”, która odbędzie się już jutro, po Mszy św. o godzinie 18:00 w Parafii św. Józefa Oblubieńca N.M.P. w Skierniewicach -Rawka.

fot. BOŻA SpRawka/facebook.com

“Noc Wszystkich Świętych” to wydarzenie organizowane cykliczne. Niestety rok temu nie mogło się odbyć z powodu pandemii, dlatego tym razem nabiera jeszcze większego znaczenia. Organizatorem wydarzenia jest Parafia św. Józefa Oblubieńca N.M.P. w Skierniewicach -Rawka. Pomysł “Nocy Wszystkich Świętych” zrodził się w 2014 roku, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Do tej pory odbyły się cztery edycje, w okolicy uroczystości Wszystkich Świętych – tłumaczy siostra Alicja Świeczek, Apostolinka, współorganizatorka.

Zawsze miało to wymiar między parafialny, tym razem będzie podobnie, ponieważ będą relikwie wszystkich Świętych, których mamy w skierniewickich parafiach. Są wśród nich święci zakonnicy, kapłani, świeccy, rodzice, czyli różne powołania. Przyświeca nam idea, że wszystkie powołania prowadzą do świętości – kontynuuje.

“Święci są dla nas przykładem osób, które poszły za Jezusem”

“Noc Wszystkich Świętych” jest okazją do modlitwy, ale przede wszystkim ma uświadomić, że każdy może zostać świętym i do tego został właśnie powołany. Droga nie jest łatwa, ale cel to największy Boży dar. Chcemy się skupić nad tematem świętości. Poprzez drogę wyznaczoną przez świętych chcemy podążać do świętości, za Jezusem. To w Niego chcemy się wpatrywać, a święci są dla nas przykładem osób, które poszły za Nim. Dlatego podczas “Nocy Wszystkich Świętych” będzie adoracja Najświętszego Sakramentu – dodaje siostra Alicja.

Reklama
Reklama

“Wystarczy zapatrzeć się na Pana Jezusa”

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 w Parafii św. Józefa Oblubieńca N.M.P. w Skierniewicach -Rawka. Rozpoczynamy Mszą świętą, a po niej nastąpi uroczyste przeniesienie relikwii kard. Wyszyńskiego, które będą całą niedzielę w naszej parafii, do dolnej części naszego Kościoła. Będą tam już przygotowane relikwie pozostałych świętych, które mamy we wszystkich skierniewickich parafiach – wyjaśnia Katarzyna Grzegorzewska z Bożej SpRawki, współorganizatorka wydarzenia.  

Następnie acapella odśpiewamy Litanię do Wszystkich Świętych i zapalimy lampiony przy relikwiach. Później zostanie odczytana Ewangelia o ośmiu błogosławieństwach oraz ks. dr Piotr Karpiński wygłosi naukę. Na koniec, muzycznie będziemy wielbić Najświętszy Sakrament – mówi.

Poprzez modlitwę przed relikwiami tych wszystkich Świętych, które będziemy mieli, chcemy ukazać, że tak naprawdę każdy może stać się takim świętym. Wystarczy, że zapatrzy się na Pana Jezusa. To On jest tym prowadzącym do świętości – dodaje, serdecznie zapraszają na wydarzenie “Nocy Wszystkich Świętych” w Skierniewicach.

Reklama
Reklama

pa/facebook/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę