Nasze projekty

Każde życie jest cudem! Te historie mówią więcej niż niejedna teoria

Basia urodziła się z chorobą "rybiej łuski". Miała żyć tylko osiem dni. Gdy już było wiadomo, że przeżyje dłużej, lekarz chciał amputować jej palce. Dzisiaj zaraża radością innych. Są historie, które potrafią zmienić serce i sumienie niejednego człowieka, a przede wszystkim pokazać, że aborcja nigdy nie jest rozwiązaniem.

Fot. Grupa Proelio/YouTube

„Co mogę Ci powiedzieć, mamo otrzymująca diagnozę zespołu Downa dla Twojego dziecka? Przede wszystkim gratulacje! Albo oczekujesz, albo właśnie urodziłaś cennego, pięknego malucha, który zmieni Twoje serce na zawsze – na lepsze” – napisała w swoim świadectwie mama Dominika.

„Nie ma czasu na wybór czy dziecko ma istnieć, bo ono już jest”

Antoni, Basia czy Adam mogli się w ogóle nie urodzić, a jednak otrzymali szansę na życie, które pięknie wykorzystują, czym dzielą się w kampanii „Każde życie jest cudem”. W chwili, w której kobieta jest w ciąży i kobieta i mężczyzna spodziewają się narodzin dziecka, nie ma już czasu na wybór, czy to dziecko ma istnieć czy nie istnieć, bo ono już jest. Wybór dotyczy tylko tego, czy temu dziecku dać prawo do życia – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, zapowiadając kampanię Fundacji Grupa Proelio.

Każde życie ma sens, a ludzi nie można zbijać przed urodzeniem ze względu na podejrzenie jakiejś choroby czy niepełnosprawności. W tej kampanii pokazujemy historie konkretnych ludzi, którzy mogli zostać zabici przed urodzeniem a żyją – mówi Korzekwa-Kaliszuk.

Reklama

„Mój syn żył niespełna dobę. Ale to był bezcenny czas”

Dzięki kampanii możemy przeczytać lub usłyszeć niezwykłe historie osób i rodzin, które powiedziały „tak” życiu. “Kiedyś miałam luźne podejście do sprawy aborcji. Wydawało mi się, że jest tak, jak krzyczą uczestnicy strajku kobiet: Mój wybór, moje ciało. Życie to zweryfikowało. Mój syn żył niespełna dobę. Ale to był bezcenny czas. Choć gdyby nie mój mąż, ta historia mogła mieć smutny finał. To on powiedział, że nie ma mowy o aborcji, że nie chcemy pozbyć się tego dziecka, bo ono nie przestało być przez nas chciane i kochane” – napisała mama Karolka.

Kampania „Każde życie jest cudem” pokazuje, że mimo przeciwności, takich jak niepełnosprawność czy nieuleczalna choroba każdy zasługuje na życie i może się nim cieszyć oraz sprawić radość innym.

Świadectwa przygotowane w ramach kampanii Fundacji Grupy Proelio można przeczytać lub obejrzeć na stronie internetowej: cudzycia.pl, ale również na YouTube.

Reklama

kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę