Karol de Foucauld nowym świętym Kościoła. „Bóg podarował światu Szaleńca Bożego”

"Ufamy, że głębia i świeżość duchowości, którą brat Karol żył i którą przekazuje, mają moc pociągnąć ludzi XXI wieku ku Odwiecznej Miłości" - piszą członkowie wspólnot związanych z Karolem de Foucauld w liście z okazji jego kanonizacji, która odbędzie się 15 maja w Rzymie.

fot. Wikipedia

Karol de Foucauld zostanie kanonizowany w niedzielę 15 maja w Rzymie. „W osobie Karola de Foucauld Bóg podarował światu Szaleńca Bożego, który pragnął tylko jednego: Być tak dobrym, aby mówiono: Jeśli taki jest sługa, jaki musi być jego Mistrz? My wszyscy – członkowie wspólnot żyjących w Polsce jego charyzmatem – jesteśmy dłużnikami i powiernikami tego pragnienia” – czytamy w liście.

Boże mój, jeśli istniejesz, spraw, abym Cię poznał – tak, w ciszy kościoła, w którym lubił przebywać, zwracał się do Boga 28-letni Karol – nasz brat w poszukiwaniu Boga. Wkrótce podczas sakramentu spowiedzi spotkał Boga żywego i od tej chwili wiedział już, że pragnie żyć tylko dla Niego. W żarliwości jego poszukiwań i następnie w radykalizmie oddania wielu z nas odnajduje fragment swojej własnej historii” – napisano.

Warszawa i Jasna Góra. Dziękczynienia za kanonizację

Po kanonizacji wspólnoty związane z nowym świętym zapraszają na dziękczynienia, które odbędą się w Warszawie i na Jasnej Górze.

Reklama

W niedzielę 12 czerwca o godz. 16:00 mszy świętej dziękczynnej w katedrze warszawsko-praskiej będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński, a homilię wygłosi bp Michał Janocha.

W sobotę 18 czerwca o godz. 11:00 mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp Andrzej Przybylski.

Później, 10 września odbędzie się również nocne czuwanie dziękczynne na Jasnej Górze.

Reklama

Pod listem podpisały się: Małe Siostry Jezusa, Mali Bracia Jezusa, Wspólnota Kapłańska Jesus-Caritas, Fraternia Jezus Caritas, wspólnoty świeckie i wspólnoty kleryckie.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę