Kard. Nycz zachęca do szczepień. „Dla dobra całej społeczności”

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zachęca do szczepień przeciwko COVID-19. W komunikacie przesłanym do księży ze swojej archidiecezji zaznacza, że przy Świątyni Opatrzności Bożej działa punkt szczepień.

źródło: Episkopat.pl

Komunikat w tej sprawie został opublikowany na stronach archidiecezji warszawskiej. Wiąże się on z listem wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła w sprawie szczepień przeciw COVID – 19. ” Prośba jest słuszna i poważna, bowiem wiąże się z odpowiedzialnością za zdrowie społeczne w duchu piątego przykazania Bożego. Sam nawiązałem do tego w kazaniu na Boże Ciało, bo uważam, że to jest obowiązek Kościoła” – pisze kard. Kazimierz Nycz.

„W związku z trwającą pandemią Covid-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień” – czytamy w piśmie.

„Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją”.

Reklama
Reklama

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę