Nasze projekty

Kard. Nycz pojedzie na pogrzeb Benedykta XVI. Jest jednym z kardynałów przez niego kreowanych

Metropolita warszawski będzie uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych papieża seniora. Kard. Kazimierz Nycz jest jednym z trzech polskich kardynałów kreowanych przez Benedykta XVI.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Kard. Kazimierz Nycz będzie uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych papieża seniora Benedykta XVI, które odbędą się w czwartek o godz. 9.30 na placu św. Piotra w Watykanie pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Metropolita warszawski jest jednym z trzech polskich kardynałów kreowanych przez papieża Benedykta XVI. Biret kardynalski abp Kazimierz Nycz odebrał z rąk Benedykta XVI 20 listopada 2010 roku w bazylice św. Piotra w Rzymie razem z 24 duchownymi.

Benedykt XVI odwiedził Warszawę

W maju 2006 roku Benedykt XVI pielgrzymował do Polski. Była to jego druga podróż apostolska od początku pontyfikatu. 25 maja papież spotkał się z duchowieństwem w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Reklama

“Spotykam się z wami dzisiaj w archikatedrze warszawskiej, której każdy kamień przypomina bolesne dzieje waszej stolicy i waszego kraju. Na jak wielkie próby byliście wystawiani w nie tak dawnych czasach! Pamiętajmy o heroicznych świadkach wiary i ufności, którzy oddali swe życie Bogu i ludziom, o kanonizowanych świętych i o zwyczajnych ludziach, którzy pozostali prawi, autentyczni i dobrzy, nie ulegając zwątpieniu, nie tracąc wiary. W tej katedrze szczególnie wspominam Sługę Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego nazywacie „Prymasem Tysiąclecia”, który — zawierzając siebie Chrystusowi i Jego Matce — umiał wiernie służyć Kościołowi nawet pośród długotrwałych, bolesnych doświadczeń” – mówił do kapłanów Benedykt XVI.

Benedykt XVI zmarł w sobotę 31 grudnia 2022 r. w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie, gdzie mieszkał od momentu ustąpienia z urzędu.

kh, archwwa.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę