Kard. Nycz o spotkaniu z papieżem: wyszedłem z niego umocniony

"Papież przy niektórych trudnych tematach dla Kościoła mówił wręcz o tzw. «oknie nadziei», które trzeba otwierać, żeby się nie załamywać i nie tracić ducha" - powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, po spotkaniu z papieżem Franciszkiem trzeciej grupy polskich biskupów, uczestniczących w wizycie ad limina.

fot. Vatican Media/Twitter

Biskupi z metropolii częstochowskiej, gnieźnieńskiej, łódzkiej oraz warszawskiej, a także Ordynariatu Polowego i wszystkich eparchii obrządku greckokatolickiego spotkali się z papieżem w czwartek.

Kard. Nycz, który uczestniczy w wizycie ad limina po raz szósty, podkreślił, że spotkanie było „ciekawe i dobre oraz miało formę rozmowy”, a Franciszek poświęcił biskupom prawie trzy godziny.

ZOBACZ TEŻ: Kard. Nycz: nie wystarczy słuchać świeckich, trzeba ich usłyszeć

Reklama
Reklama

Kard. Nycz zwrócił uwagę, że Jan Paweł II spotykał się indywidualne z każdym biskupem lub diecezją, „ale żadnej diecezji, żadnemu spotkaniu indywidualnemu, nie mógłby poświęcić tyle czasu na różne tematy i sprawy”.

Od tej strony jest to niewątpliwie nowe doświadczenie, że mogliśmy rozmawiać z papieżem w sposób otwarty, zadawać pytania, podejmować swoje refleksje, do których on się odnosił i uzupełniał je przez tak długi czas – zauważył kard. Nycz.

„Papież mówił, aby się nie załamywać, nie tracić ducha”

Papież przy niektórych trudnych tematach dla Kościoła mówił wręcz o tzw. «oknie nadziei», które trzeba otwierać, przez które trzeba wchodzić, żeby się nie załamywać oraz żeby nie tracić ducha. W tym znaczeniu wychodzę umocniony z tego spotkania – powiedział kard. Nycz.

Reklama
Reklama

Jak dodał, Kościół od początku ma zadania powierzone mu przez Jezusa, jednak „w każdym czasie te zadania znajdują inną albo znacząco inną odpowiedź ze względu na kontekst, w którym żyjemy”.

Ten nowy kontekst zmieniającego się świata, świata globalnego, świata mediów jest znaczącym wyzwaniem dla Ewangelii i ewangelizacji – podkreślił metropolita warszawski.

Reklama

kh/VaticanNews/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę