Nasze projekty

Kapitalne występy polskich sportowców na mistrzostwach! Takiego wyniku nie było od 56 lat

Polscy lekkoatleci świetnie spisali się na zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy w Monachium, zdobywając czternaście medali, w tym trzy złote. Takiego wyniku nie było od 56 lat!

To najlepszy występ polskich lekkoatletów od 1966 roku, gdy z mistrzostw w Budapeszcie przywieźli dwa medale więcej.

Tym razem polscy lekkoatleci zdobyli trzy złote, sześć srebrnych i pięć brązowych krążków, zajmując tym samym szóste miejsce w klasyfikacji medalowej.

Przypomnijmy: złoto wywalczyli: Aleksandra Lisowska – maraton, Pia Skrzyszowska – bieg na 100 m przez płotki, Wojciech Nowicki – rzut młotem; srebro: Katarzyna Zdziebło – chód na 20 km, Natalia Kaczmarek – bieg 400 m, Adrianna Sułek – siedmiobój, Ewa Różańska – rzut młotem, sztafeta 4×400 metrów kobiet oraz sztafeta 4×100 metrów kobiet. I brąz: Anna Wielgosz – bieg na 800 m, Anna Kiełbasińska – bieg na 400 m, Sofia Ennaoui – bieg na 1500 m, polska reprezentacja w maratonie kobiet oraz sztafeta mężczyzn 4×100 m.

W multidyscyplinarnych mistrzostwach Europy, w których – oprócz przedstawicieli lekkoatletyki – rywalizowali m.in. kajakarze i wioślarze, Polacy zdobyli 39 krążków.

Najczęściej na podium stawali lekkoatleci – 14 razy oraz kajakarze – 13 razy.