Nasze projekty

Jest decyzja w sprawie ks. Dębskiego. Nie może nosić stroju duchownego, musi poddać się terapii

Ks. Andrzej Dębski nie może wykonywać jakichkolwiek posług duszpasterskich oraz nosić stroju duchownego - informuje w komunikacie archidiecezja białostocka. Duchownemu nakazano również podjęcie terapii i pokuty w miejscu wyznaczonym przez metropolitę.

fot. youtube.com/ArchiBial

„Gazeta Wyborcza” opublikowała w sobotę artykuł o rzeczniku białostockiej kurii ks. Dębskim, który wysyłał obsceniczne wiadomości i nagrania do nieznajomej kobiety.

Niedługo po publikacji tekstu, do sprawy odniosła się archidiecezja białostocka, która poinformowała o zawieszeniu duchownego „w wykonywaniu powierzonych mu zadań”.  

Duchowny nie może nosić stroju duchownego

W poniedziałek kuria białostocka poinformowała, że „abp. Józef Guzdek, metropolita białostocki, przekazał ks. Andrzejowi Dębskiemu dekret zawierający decyzję o pozbawieniu prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego. Ponadto nakazał podjęcie terapii i pokuty w miejscu wskazanym przez Metropolitę Białostockiego”.

Reklama

„Powodem powyższej decyzji jest skandaliczne i niegodne postępowanie księdza, które spowodowało uzasadnione oburzenie, smutek, ból i przygnębienie oraz stało się źródłem wielkiego zgorszenia. Takie zachowanie kapłana nigdy nie powinno mieć miejsca” – czytamy.

Metropolita białostocki przeprasza za zgorszenie

W komunikacie metropolita białostocki przeprasza „wszystkich za zgorszenie spowodowane zachowaniem, które nie przystoi kapłanowi” oraz „wyraża szczególne ubolewanie z powodu słów poniżających godność kobiety”.

kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę