Nasze projekty

Jeśli zastanawiasz się nad kapłaństwem – rekolekcje

Już 15 marca w piątek Mszą św. rozpoczną się w warszawskim seminarium duchownym rekolekcje dla mężczyzn rozeznających swoje powołanie. - To nie jest czas agitacji, ale wspólnej modlitwy - zapewniają organizatorzy.

„Jeśli myślisz o drodze kapłańskiej, albo nie wiesz jaką drogą iść, to zapraszamy na rekolekcje dla rozeznających powołanie. Będziesz mógł się wsłuchać w Słowo Boże i w jego świetle pomyśleć o przyszłości, bo to Bóg jest dawcą powołania” – czytamy w zaproszeniu podpisanym przez kleryka Wojciecha.

Rekolekcje opierają się na Eucharystii, katechezach oraz przebywaniu z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. W sposób naturalny jest to też czas nawiązywania dobrych ludzkich relacji, spotkania i poznania księży pracujących w seminarium oraz kleryków. Będziesz mógł też poznać innych mężczyzn, którzy noszą w sobie podobne pragnienia i dylematy. Rozmowa z nimi może pomóc Tobie i im.

„Jednego na pewno możesz się nie obawiać: rekolekcje dla rozeznających powołanie to nie czas agitacji, presji, czy wmawiania czegokolwiek komukolwiek. Wspólnie się modlimy, dziękujemy za już powołanych, ale nade wszystko prosimy o to, by uczestnicy rekolekcji rozpoznali wolę Pana Boga w swoim życiu i za nią poszli – zapewniają klerycy.

Reklama
Reklama

Na rekolekcje zaproszeni są uczniowie ostatnich dwóch klas szkoły średniej oraz studenci i osoby pracujące. Najbliższe rekolekcje dla rozeznających powołanie rozpoczną się 15 marca (piątek) o 18-tej, a zakończą 16 marca (sobota) ok. 13-tej. Odbędą się w u nas w seminarium.

Rekolekcje są bezpłatne. Aby wziąć w nich udział wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://www.wmsd.waw.pl/informacje-dla-kandydatow/rekolekcje/ Ostatni dzień zgłoszenia to 13 marca, liczba miejsc ograniczona.

Podczas rekolekcji do modlitwy będą potrzebne Pismo Święte, długopis i notatnik.

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite