Nasze projekty

Jaką piosenkę na pogrzebie chciał usłyszeć o. Maciej Zięba?

31 grudnia zmarł o. Maciej Zięba, dominikanin, filozof i teolog. Wspomnienie o zmarłym zakonniku opublikowało Dominikańskie Duszpasterstwo Powołań. W nim przywołują m. in. odpowiedź ojca Zięby na pytanie o to, jaką piosenkę chciałby usłyszeć na swoim własnym pogrzebie.

We wspomnieniu przywołane zostały wypowiedzi ojca Macieja Zięby ze spotkań z młodzieżą. W czasie jednego z nich został zapytany, jaką muzykę chciałby usłyszeć na swoim własnym pogrzebie.

Gdyby stać było zakon, to mała orkiestra i Purcella muzykę na pogrzeb królowej Merry. To jednak jest niewiarygodne przepiękne, a jak mniejszy skład, to Deep Purple „Perfect Strangers” o przemijaniu i samotności – stwierdził.

Reklama
Reklama

Przyjście Chrystusa, to jest dowód miłości Pana Boga, natomiast ta straszna śmierć, my się nie domyślamy, jak ta śmierć była straszna i hańbiąca pokazuje, jak w ten świat głęboko wkroczyło zło. Jak bardzo ogromna jest potęga zła i nienawiści. Jak nienawiść potrafi między ludźmi się uruchamiać, nawarstwiać i dokonywać śmiercionośnego dzieła. Tylko o Chrystusie można powiedzieć, tak jak Piotr napisał: Przeszedł czyniąc dobrze – zaznaczył.

Reklama
Reklama

Pogrzeb 9 stycznia

Uroczystości pogrzebowe o. Macieja Zięby OP odbędą się w sobotę 9 stycznia w kościele św. Wojciecha we Wrocławiu – poinformowali dominikanie.

O godz. 9:30 zostanie odmówiony różaniec, a po nim o godz. 10:00 msza św. pogrzebowa. O. Maciej Zięba zostanie pochowany na cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu.

“Informujemy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 9 stycznia 2021 r. w kościele św. Wojciecha przy Placu Dominikańskim 2 (w kościele obowiązuje limit miejsc zgodny z obecnym stanem prawnym)” – napisali na stronie internetowej wrocławscy dominikanie.

Reklama

O. Maciej Zięba przegrał walkę z chorobą. Dominikanin zmarł w czwartek 31 grudnia. Miał 66 lat.

SPRAWDŹ: Zmarł o. Maciej Zięba OP, teolog i filozof

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite