Nasze projekty

Weź udział w Biegu Papieskim!

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” każdego roku upamiętniają pontyfikat Papieża Polaka poprzez świętowanie Dnia Papieskiego. Tego dnia w Krakowie i kilkunastu innych, dużych miastach młodzież przygotowuje wiele atrakcji dla całych rodzin – koncerty, spektakle, zabawy, konkursy

XVII Dzień Papieski obchodzony będzie pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Słowa te nawiązują do konieczności okazania entuzjazmu wiary i zaniesienia go tam, gdzie jest on nieobecny. Chrześcijanin, jako człowiek nadziei, swoją postawą otwarcie sprzeciwia się bowiem postawie ludzi rozpaczy. Tym bardziej więc my, nazywani „żywym pomnikiem” pragniemy wyjść do wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w naszych obchodach, spotkać się i spędzić z nami czas – mówi Marcin Rudzki, koordynator Dnia Papieskiego wspólnoty krakowskiej.

Nad tegorocznym Dniem Papieskim patronat honorowy objął abp Marek Jędraszewski oraz prezydent miasta Krakowa – Jacek Majchrowski. Obchody święta rozpoczną się już 7 października. O godzinie 13.00 na Rynku Głównym stypendyści odtańczą taniec belgijski zapraszając ludzi do wspólnego, niedzielnego świętowania. Nie będzie to jedyna atrakcja tego dnia, gdyż o godzinie 15.30 w Arcybractwie Miłosierdzia przy ulicy Siennej 5 odbędzie się spotkanie z Panią Anną Dymną – założycielką Fundacji „Mimo wszystko”, która opowie o swojej działalności. Spotkanie to będzie miało charakter otwarty.

Reklama
Reklama

Główne obchody Dnia Papieskiego 8 października rozpocznie uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza w Centrum Jana Pawła II, która zostanie odprawiona o godzinie 10:00. Następnie, obchody przeniosą się do Arcybractwa Miłosierdzia, gdzie od godziny 12:00 do 17:00 będzie można skorzystać z przygotowanych atrakcji w ramach tzw. miasteczka rodzinnego. Do dyspozycji dzieci i rodzin będzie fotobudka, stanowisko z losowaniem niespodzianek, kącik malowania twarzy, balonowe zoo, kącik kawowo-herbaciany ze słodkimi wypiekami czy miejsce gdzie dzieci będą mogły nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. O godz. 17:00 rozpocznie się spektakl stypendystów pt. „Audycja z wątkiem o nadziei”, przygotowany przez absolwentkę programu stypendialnego, Annę Borowiec. Będzie to punkt zamykający niedzielne obchody.

Reklama
Reklama

14 października, a więc tydzień po głównych obchodach XVII Dnia Papieskiego odbędzie się I Bieg Papieski, który jest nową inicjatywą krakowskich stypendystów. Fundacja jako organizator wydarzenia zaprosiła do współpracy Stowarzyszenie „I Ty możesz być wielki”. Uczestnicy wystartują o godzinie 11.00 i pokonają 5 kilometrową trasę przebiegającą przez teren należący do Centrum Jana Pawła II oraz teren Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To właśnie tam umieszczone będzie Biuro Zawodów, Depozyt, Start i Meta. W biegu będą mogły wziąć udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 15 roku życia do dnia 14.10.2017r. oraz zgłoszenie się poprzez formularz dostępny na stronie www.biegpapieskikrakow.pl do dnia 7.10.2017r. Będzie również możliwość zgłoszenia się w dniu imprezy w Biurze Zawodów. Udział w biegu jest bezpłatny, jednak uczestnicy mogą wesprzeć stypendystów dowolną kwotą wrzuconą do puszki. Przewidziane są medale dla trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii, a także inne nagrody ufundowane prze partnerów wydarzenia. Dodatkowo rodzice przychodząc ze swoimi dziećmi nie muszą się martwić, gdyż stypendyści zaopiekują się wszystkimi pociechami zapewniając im kilka małych atrakcji. Impreza potrwa do ok. godziny 13.00.

Reklama

W przygotowaniach tegorocznych wydarzeń Fundację wsparło wiele instytucji, m.in. Park Wodny w Krakowie, Centrum Wspinaczkowe „Forteca”, Wydawnictwo Edukacyjne, Filharmonia Krakowska, Ośrodek Sportowo – Rekreacyjny „Kurdwanów Nowy”, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” czy Teatr Barakah.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite