Nasze projekty

Honoris causa dla kard. Dziwisza

Kard. Stanisław Dziwisz otrzyma dziś godność doktora honoris causa Preszowskiego Uniwersytetu w Preszowie. Tytuł ten został przyznany metropolicie krakowskiemu na wniosek Greckokatolickiego Wydziału Teologicznego

Rzecznik prasowy archieparchii w Preszowie ks. Ľubomír Petrík przekazał, że władze preszowskiej uczelni doceniły starania kard. Dziwisza o zachowanie prawdy, pokoju i sprawiedliwości a także jego osobisty wkład w budowanie dobrych relacji między archidiecezją krakowską a preszowską archieparchią.

Tytuł doktora honoris causa jest także wyrazem wdzięczności za pomoc, jaką Kościół krakowski ukazuje pracownikom naukowym Uniwersytetu w Preszowie, zarówno kapłanom, jak i świeckim, m.in. poprzez przyjmowanie ich w swoich instytucjach edukacyjnych, jak np. w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Uroczystość odbędzie się w auli Greckokatolickiego Wydziału Teologicznego Preszowskiego Uniwersytetu podczas posiedzenia Rady Naukowej z udziałem przedstawicieli środowiska akademickiego oraz hierarchów Kościoła. Tytuł doktora honoris causa kard. Stanisławowi Dziwiszowi nada rektor Preszowskiego Uniwersytetu prof. René Matlovič.

Reklama
Reklama

Święto akademickie będzie częścią Kongresu rodziny, który trwa od 11 do 13 listopada br. w ramach obchodów Roku Rodziny ogłoszonego w preszowskiej archieparchi przez arcybiskupa Preszowa i metropolity Jána Babjaka SJ.


pra / Preszow

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite