Nasze projekty

Godzina ewangelizacji podczas pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich

Bp Grzegorz Olszowski przewodniczył „Godzinie ewangelizacji” podczas pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Zwracając się do zebranych na piekarskim wzgórzu przypominał wszystkim, że „Bóg jest miłością”.

– Pamiętaj o tym, że Bóg jest miłością. On Cię wybrał i umiłował – mówił bp Olszowski na piekarskim wzgórzu. Zebranym przypomniał historię Maryi, która zgodziła się w swoim życiu na działanie Pana Boga.

W czasie Godziny ewangelizacyjnej miały miejsca także świadectwa mężczyzn, którzy przeżyli w swoim życiu nawrócenie. Jednym z nich był Marek, który opowiedział, jak trudnym dla niego było przystąpienie do spowiedzi po latach życia w związku niesakramentalnym. – Wszystko zaczęło się od tego, że poszedłem na „kurs Alfa”. Później jakoś tak się wszystko potoczyło, że zacząłem zauważać, że zaczyna mi brakować Pana Jezusa – mówił.

Do zgromadzonych mężczyzn mówił także Zbyszek, który w wieku 18 lat zarabiał więcej, niż jego ojciec na kopalni. – Grałem w piłkę nożną, to była moja pasja – mówił. – W moim życiu pojawił się „przyjaciel” – alkohol, który coraz bardziej i częściej gościł w moim domu, aż do momentu, w którym moja żona powiedziała: „Mam dość, odchodzę”. Do tego jeszcze później córki mi powiedziały, że mnie nie kochają… I tak się sprawa pogarszała. Dałem się namówić na terapię, poszedłem do klubu AA, ale po 9 miesiącach… porażka – powiedział. Podzielił się również doświadczeniem tego, że jeden z jego przyjaciół zabrał go na modlitwę uwielbienia. – Tam odczułem, że coś się zmienia – mówił.

Reklama

Do przemówienia abp Wiktora Skworca z początku pielgrzymki nawiązał Przemysław. Podzielił się swoim doświadczeniem tego, jak wyszedł z niezwykle trudnego uwikłania w pornografię. – To straszne uzależnienie. Ono zmienia twoje patrzenie na świat, na kobiety, na wszystko co cię otacza – stwierdził. – Całe szczęście udało mi się z tego wyjść – dodał.

Podczas nabożeństwa ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji w archidiecezji katowickiej zachęcał do tego, aby zawierzyć swoje życie Chrystusowi. Podczas wspólnej modlitwy zachęcał, aby każdy, kto chce, powierzył siebie Jezusowi.

– Jezu, oddaję Ci moją przyszłość i pragnę, abyś na zawsze gościł w moim sercu. Jezu, wybieram Cię jako Pana mojego życia i stawiam w centrum. Niech Twoja łaska nieustannie gości w moim sercu i mi błogosławi teraz i na wieki – modlili się wspólnie zebrani na piekarskim wzgórzu.

Reklama

Godzina ewangelizacji to popołudniowa propozycja wspólnej modlitwy oraz świadectw podczas pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.

KAI/ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite