Nasze projekty

Film „Nieplanowane” z nagrodą Festiwalu Filmowego Niepokalanów

Nagroda dla "Filmu który zmienia życie" przyznawana przez Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokalanów 2019 trafiła do twórców antyaborcyjnego filmu "Nieplanowane", który wejdzie na ekrany polskich kin 1 listopada. Nagrody i wyróżnienia przyznano we Wrocławiu 18 października wieczorem.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokalanów 2019 odbył się już po raz 34. Miejscem gali finałowej, na której ogłoszono zwycięzców było Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu.

Nagroda dla filmu fabularnego trafiła do filmu „Eter” Krzysztofa Zanussiego.

W tym roku przyznano również nagrodę fundowaną przez patrona honorowego Festiwalu – prezydenta RP Andrzeja Dudę dla „Filmu, który zmienia życie”. Otrzymali ją twórcy amerykańskiego filmu „Nieplanowane” oraz jego polski dystrybutor Rafael Film.

Reklama

Wyróżnienie jury festiwalu Niepokalanów we Wrocławiu otrzymał film „Boże Ciało”.

Za najlepszy film dokumentalny Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Niepokalanów jury uznało film „Wojownicy Maryi”. Wyróżnienie jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Niepokalanów we Wrocławiu trafiło do twórców filmu dokumentalnego: „Wołania Polaków na Kresach”

Reklama

Nagroda publiczności dla filmu fabularnego: „Boże Ciało” oraz dla filmu „Miłość i miłosierdzie”.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II oraz Klasztor OO. Franciszkanów z Niepokalanowa. Celem Festiwalu jest „popularyzacja wartości uniwersalnych w świecie filmu, prezentowanie dobrego, wartościowego kina i zachęcanie do jego tworzenia oraz wspieranie artystów, twórców filmowych w tym dziele”.

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę