Nasze projekty

Europejskie Sympozjum o Młodych odbędzie się w Krakowie

Najbliższe Europejskie Sympozjum o Młodych, organizowane przez CCEE czyli Radę Konferencji Episkopatów Europy, odbędzie się w październiku 2020 r. w Krakowie - ustalili delegaci obecni na spotkaniu biskupów Europy w Rzymie. Poprzednie Sympozjum miało miejsce w 2017 r. w Barcelonie.

Sympozjum zaplanowane w dniach 20-23 października 2020 r. w Krakowie ma nawiązywać do przypadającej wówczas setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Podczas gdy celem poprzedniego spotkania było przygotowanie Synodu Biskupów o Młodzieży w Watykanie, celem spotkania krakowskiego będzie wcielanie w życie synodalnych postanowień.

Decyzję o miejscu i dacie kolejnego Sympozjum o Młodych podjęli biskupi europejscy zgromadzeni od 7 do 9 marca w Rzymie. Polskę reprezentowali abp Marek Jędraszewski oraz ks. Emil Parafiniuk. Tematyka ma zostać dopracowana po ukazaniu się papieskiej adhortacji posynodalnej, podsumowującej ustalenia Synodu Biskupów o Młodzieży.

W Sympozjach o Młodych, oficjalnie noszących nazwę „Sympozjum Rady Konferencji Episkopatów Europy o towarzyszeniu młodym”, biorą udział duchowni i świeccy przedstawiciele 37 konferencji episkopatów oraz wspólnot, którzy na co dzień pracują z młodzieżą.

Reklama
Reklama

ad, Vatican Insider/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite