Europejskie Forum Młodych 2014 – Compassion live

Europejskie Forum Młodych 2014 - Compassion live odbędzie się w dniach 15– 20 lipca. Miejscem spotkania młodych będą ogrody Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, a organizatorami wydarzenia są Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską.

Europejskie Forum Młodych 2014 - Compassion live

Program Forum przygotowywany jest z myślą o osobach w wieku 16 – 30 lat. Hasłem tegorocznego spotkania będzie fragment Ewangelii wg św. Mateusza: Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie (Mt 5,3). Jest to jednocześnie motto Światowego Dnia Młodzieży, odbywającego się w Niedzielę Palmową w Rzymie.

 

Reklama
Reklama

Zważywszy na temat, który zadał młodym Papież Franciszek, chcemy w trakcie Forum pogłębić naszą wrażliwość na potrzeby innych, uczyć się współodczuwać, a w szczególności odkrywać szczęście płynące ze służby ubogim. Ma być to również czas przygotowania na spotkanie z Papieżem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

 

Podczas Forum młodzi będą uczestniczyli w Eucharystii oraz warsztatach, konferencjach, spotkaniach ze szczególnymi gośćmi, których życie stało się świadectwem wrażliwości na potrzeby innych. Ponadto młodzież będzie mogła zaprezentować i rozwinąć swoje umiejętności w trakcie tzw. talent corners. Wszystkie zajęcia są przygotowywane tak, aby jednocześnie brały w nich udział osoby z różnych krajów.

Reklama
Reklama

 

Więcej informacji o Europejskim Forum Młodych 2014 – Compassion live można znaleźć w Internecie: forum.emmanuel.info.pl, emmanuelyouth.net.


www.forum.emmanuel.info.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę