Nasze projekty

Episkopat: polscy pielgrzymi zostali ewakuowani z Ziemi Świętej

"Wszystkie polskie grupy pielgrzymów zostały już ewakuowane ze strefy działań wojennych w Izraelu" - przekazała Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek w komunikacie przesłanym KAI.

fot. levarTravel/Unsplash

W komunikacie rada wzywa również do modlitwy „o godne rozwiązanie i zakończenie konfliktu oraz o pokój w Ziemi Świętej” oraz

W komunikacie rada przekazała, że „prawie wszyscy pielgrzymi są już bezpieczni w Polsce, kilka grup jest jeszcze na ostatnim etapie podróży w drodze do domu”.

„Wielkie słowa podziękowania należą się personelowi konsulatu polskiego w Tel Awiwie, MSZ w Warszawie i Wojsku Polskiemu za bezpieczne loty. Biurom pielgrzymkowym i przewodnikom pielgrzymów za profesjonalne towarzyszenie w sytuacji kryzysowej” – czytamy w komunikacie.

Reklama

„Modlimy się o godne rozwiązanie i zakończenie konfliktu oraz o pokój w Ziemi Świętej” – czytamy.

Jednocześnie poinformowała, że łaciński patriarcha Jerozolimy ogłosił wtorek 17 października dniem postu, abstynencji i modlitwy o pokój, zwłaszcza w adoracji Najświętszego Sakramentu i różańca w intencji pokoju.

„Nie możemy pozwolić, by śmierć i jej oścień (1 Kor 15:55) były jedynym słowem, jakie słyszymy” – napisał kard. Pierbattista Pizzaballa. „Chrześcijanie po raz kolejny znaleźli się w samym środku kryzysu politycznego i militarnego, w morzu bezprecedensowej przemocy. Wszystko zdaje się mówić o śmierci. Wyznawcy Chrystusa tylko z modlitwy mogą czerpać siłę i pokój potrzebne do przetrwania tych trudnych czasów”.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Pielgrzymi po powrocie z Izraela: „była niepewność, nie wiedzieliśmy co się stanie”

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę