Nasze projekty

Ekumeniczna Droga Krzyżowa z Frankfurtu nad Odrą do Słubic

Już po raz czwarty odbyła się Ekumeniczna Droga Krzyżowa na granicy polsko-niemieckiej. Rozpoczęła się we Frankfurcie, a zakończyła w Słubicach. Przygotowało ją Katolickie Centrum Studenckie ze Słubic we współpracy z Radą Ekumeniczną we Frankfurcie.

Rozważania pasyjne przygotowali studenci z Katolickiego Centrum Studenckiego. Byli wśród nich nie tylko Polacy, ale też Niemcy i Ukraińcy. – Chcemy też nadać temu nabożeństwu wymiar ekumeniczny, dlatego zapraszamy do udziału i prowadzenia rozważań wiele wspólnot chrześcijańskich z Słubic i Frankfurtu – wyjaśnia ks. Rafał Mocny z Katolickiego Centrum Studenckiego

Tegoroczne rozważania zostały skupione wokół słów zaczerpniętych z Ewangelii wg św. Mateusza: „Twoja mowa cię zdradza – przeciwko mowie nienawiści”. – Pragniemy, aby owocem rozważań stała się mowa mądra, rozważna, budująca więzi między narodami, chrześcijanami różnych wyznań i między narodami zamieszkującymi oba brzegi Odry – wyjaśnia ks. Rafał Mocny.

Droga Krzyżowa rozpoczęła się kościele Pokoju we Frankfurcie, a zakończyła w kościele Ducha Świętego w Słubicach. – Jednym z wyjątkowych chwil było niesienie Krzyża przez most graniczny. To zawsze jest świadectwo, tego, co nas łączy: most i krzyż – tłumaczy duszpasterz.

Reklama
Reklama

Ekumeniczną Drogę Krzyżową organizuje Katolickie Centrum Studenckie ze Słubic we współpracy z Radą Ekumeniczną we Frankfurcie.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite