Nasze projekty

Dziś obchodzimy Dzień Męża i Żony

Rycerze Kolumba w Polsce zapraszają do świętowania 13 lipca Dnia Męża i Żony. Obchodzony jest on w dniu ślubu świętych Zelii i Ludwika Martinów, rodziców św. Tereski od Dzieciątka Jezus.

13 lipca 1858 r. był ważnym dniem dla świętych Ludwika i Zelii Martinów. Właśnie tego dnia, o północy, wzięli ślub. Początkowo żadne z nich nie myślało o małżeństwie, a o życiu zakonnym. Pan Bóg sprawił jednak, że ich małżeństwo zaowocowało aż pięcioma powołaniami zakonnymi. Jedna z ich córek to św. Teresa z Lisieux, zwana Małą Tereską. Choć to ona pierwsza została wyniesiona na ołtarze, powiedziała o swoich rodzicach, że byli oni „godni bardziej nieba niż ziemi”.

Rycerze Kolumba zachęcają małżonków by w nawiązaniu do rocznicy ślubu świętych Zelii i Ludwika, tego dnia, znaleźli czas dla siebie, a zwłaszcza czas na wspólną modlitwę. Polecają też uczcić ten dzień w jakiś wyjątkowy sposób – wspólne wyjście na spacer, do kawiarni albo na domowej randce, która pozwoli wrócić im myślami do dnia, kiedy przed ołtarzem ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

– W tym pięknym dniu oderwijmy się od prozy życia, popatrzmy na siebie, na wspólnie przeżyte lata i miłość, którą pielęgnujemy, podtrzymujemy i rozwijamy – zachęca Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Krzysztof Zuba. – Obdarujmy Małżonki kwiatami, serdecznością i czułością. Wrażliwość kobiety na piękno, na dobro, jej czułość są najwspanialszym darem dla mężczyzny – dodaje.

Jak zauważył Zuba, mężczyznę bardziej interesują prawa rządzące życiem i rzeczywistością. – Dobrze wyraża to aforyzm który brzmi: „Mężczyzna chce być w życiu kimś, kobieta chce być kimś dla kogoś”. Otoczmy nasze żony ciepłem i miłością, angażujmy się w realizację naszego powołania z troską o innych. Niech każdego dnia unosi nas wiara w miłość, piękno i dobro – apeluje Delegat Stanowy.

Reklama
Reklama

Rycerze Kolumba to międzynarodowa organizacja, działająca w kilkunastu państwach świata. Należy do niej już ponad 2 miliony mężczyzn. Formacja Rycerzy Kolumba skupia się wokół głównych zasad organizacji: miłosierdzia, jedności, braterstwa i patriotyzmu. Organizacja czeka także na beatyfikację jej założyciela, ks. Michaela McGivney’a. W maju tego roku Papież Franciszek zatwierdził cud za jego wstawiennictwem.

os, mat. prasowe/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę