Nasze projekty

Dzień katolickich Twórców już 8 grudnia

Dzień katolickich Twórców i Artystów - to pomysł grupy chrześcijańskich twórców na cykliczne spotkania w różnych miastach Polski. Pierwsze z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę 8 grudnia w Warszawie.

Spotkanie rozpocznie się krótką konferencją z udziałem katolickich artystów młodego pokolenia. Będą obecni Katarzyna Laskowska – śpiewaczka, Ewa Uryga – śpiewaczka, Robert Szpręgiel – śpiewak, Kamil Milczarek – wokalista oraz członkowie zespołu „Z potrzeby serc”. – Pomysł naszego spotkania wziął się z chęci podziękowania Panu Bogu za nasze talenty. Naszym pragnieniem jest aby kultura i sztuka zachęcała do dobra, niosła nadzieję, a przede wszystkim kształtowała człowieka ku miłości bliźniego i świata – mówi Magdalena Wołkowicz, współorganizatorka spotkania. 

Po konferencji ok. godz. 19 wszyscy zgromadzeni spotkają się na Mszy św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej Michała Janochy, zaś potem zapraszają na wieczór uwielbienia ze świadectwami działania Pana Boga w życiu artystów. 

Dodaje, że początkowo miało ono mieć charakter jednorazowy, ale już zgłosiły się do nich przedstawiciele innych miast, więc Dzień katolickich Twórców i Artystów odbędą się również w Katowicach i Łodzi.

Reklama
Reklama

Organizatorzy spotkania prowadzą zbiórkę funduszy na profesjonalne przeprowadzenie wydarzenia. Aby ich wesprzeć wystarczy skorzystać z serwisu KatolikWspiera.pl

 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę