Nasze projekty

Dzień Flagi. Poczuć jedność, radość i dumę

W Dniu Flagi, 2 maja, w oknach, na balkonach, na budynkach, Polacy wywieszają biało-czerwone flagi, by poczuć jedność, radość i dumę.

W Dniu Flagi i przed Świętem Narodowym 3 maja, żołnierze Wojska Polskiego przypominają o najważniejszych zasadach prezentowania barw narodowych. Warto wiedzieć, że „w świecie flag jest hierarchia, jak w wojsku” i obowiązuje tzw. protokół flagowy. 

O czym pamiętać wywieszając flagę?

Żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP z całej Polski nagrali filmiki z przesłaniem „Szanuj Flagę jak Wojsko Polskie”, w których przypominają, że polska flaga musi być czysta i mieć czytelne barwy. Polska flaga ma proporcje 5:8. Ze spotu można dowiedzieć się, że każda flaga ma swoje miejsce w szeregu. Jeśli są dwie lub cztery flagi, Biało-Czerwona stoi pierwsza z lewej, jeśli trzy – stoi w środku.

Na fladze nie powinno się umieszczać napisów, nie należy przygrywać nią pomników czy tablic pamiątkowych przed ich odsłonięciem. Nie powinno się także przecinać biało-czerwonej wstęgi na otwarcie – to polskie barwy narodowe.

Reklama
Reklama

KAI, zś/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę